Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

Pálffy a Kolník s gólom, Fabuš na farmu, vo Philadelphii nedohrali

TASR|21. sep 2001 o 12:09

New York 21. septembra (TASR) - Príprava pred novým ročníkom NHL pokračovala v noci na piatok ďalšími šiestimi stretnutiami, v ktorých sa gólovo presadili dvaja slovenskí hokejisti Žigmund Pálffy a Juraj Kolník

.

Premiérový zápis do streleckej listiny sa podaril slovenskému útočníkovi LA Kings Žigmundovi Pálffymu, ktorý prekonal v druhej tretine brankára San Jose Jevgenija Nabokova po prihrávke Heinzeho a zvýšil vedenie kráľov na 3:0. Kings zvíťazili 4:0 a Pálffy si okrem gólu odsedel aj 4 trestné minúty. Do štatistík trestných minút prehovoril v zápase pred 16 tisíc divákmi, jedným dvojminútovým trestom aj slovenský obranca Ľubomír Višňovský.

Súboj u tohtoročného finalistu Stanley Cupu New Jersey Devils otvoril slovenský útočník Juraj Kolník, ktorý už v 2. minúte po prihrávke Lapointa prekonal brankársku jednotku Brodeura. V zápase, na ktorý sa prišlo pozrieť iba 6 tisíc divákov, nakoniec Islanders prehrali 3:4.

V stretnutí Dallasu s Floridou sa obranca Panthers Róbert Švehla prezentoval sekaním, za ktoré si odsedel dvojminútový trest.

Najprestížnejšia hokejová súťaž zámorská NHL zaznamenla vo štvrtok historické nóvum, keď sa hokejový duel prerušil pre prejav amerického prezidenta a nedohral sa do konca. Súboj medzi Philadelphiou Flyers a New Yorkom Rangers sa skončil po dvoch tretinách za stavu 2:2.

Účinkovanie v prípravnom kempe Phoenixu Coyotes sa skončilo pre slovenského centra Petra Fabuša, ktorý sa už v piatok zapojí do kempu vo farmárskom tíme vo Springfielde (AHL). Rovnako na farmu putuje aj brankár Pittsburghu Peter Hamerlík a obranca Tampy Bay Marek Priechodský.

Výsledky: Los Angeles - San Jose 4:0 (PÁLFY 1+0), New Jersey - NY Islanders 4:3 (KOLNÍK 1+0), Calgary - Vancouver 5:2, Montreal - Boston 1:4, Philadelphia - NY Rangers 2:2, Dallas - Florida 4:2. ki ph