Utorok, 3. augusta, 2021Meniny má Jerguš

Pálffy a Kolník mali v prípravných zápasoch gólové zápisy

TASR|21. sep 2001 o 11:26

New York 21. septembra (TASR) - Príprava pred novým ročníkom NHL pokračovala v noci na piatok ďalšími šiestimi stretnutiami

, v ktorých sa gólovo presadili dvaja slovenskí hokejisti Žigmund Pálffy a Juraj Kolník.

Premiérový zápis do streleckej listiny sa podaril slovenskému útočníkovi LA Kings Žigmundovi Pálffymu, ktorý prekonal v druhej tretine brankára San Jose Jevgenija Nabokova po prihrávke Heinzeho a zvýšil vedenie kráľov na 3:0. Kings zvíťazili 4:0 a Pálffy si okrem gólu odsedel aj 4 trestné minúty. Do štatistík trestných minút prehovoril v zápase pred 16 tisíc divákmi, jedným dvojminútovým trestom aj slovenský obranca Ľubomír Višňovský.

Súboj u tohtoročného finalistu Stanley Cupu New Jersey Devils otvoril slovenský útočník Juraj Kolník, ktorý už v 2. minúte po prihrávke Lapointa prekonal brankársku jednotku Brodeura. V zápase, na ktorý sa prišlo pozrieť iba 6 tisíc divákov, nakoniec Islanders prehrali 3:4.

V stretnutí Dallasu s Floridou sa obranca Panthers Róbert Švehla prezentoval sekaním, za ktoré si odsedel dvojminútový trest.

Výsledky: Los Angeles - San Jose 4:0 (PÁLFY 1+0), New Jersey - NY Islanders 4:3 (KOLNÍK 1+0), Calgary - Vancouver 5:2, Montreal - Boston 1:4, Philadelphia - NY Rangers 2:2, Dallas - Florida 4:2. ki ph