Utorok, 15. júna, 2021Meniny má Vít

Páleš s Biksadským sa zhodli, že na finále na 1000 m nemali

TASR|25. aug 2004 o 10:32

Schinias 25. augusta (TASR) - Slovenskí reprezentanti v rýchlostnej kanoistike Peter Páleš s Danielom Biksadským nepostúpili do piatkového finále C2 na ...

Schinias 25. augusta (TASR) - Slovenskí reprezentanti v rýchlostnej kanoistike Peter Páleš s Danielom Biksadským nepostúpili do piatkového finále C2 na 1000 m na OH 2004, keď v semifinále na novovybudovanom olympijskom kanáli Schinias obsadili časom 3:36,572 siedmu priečku.

Páleš s Biksadským odštartovali veľmi rýchlo a po 250 m sa držali na postupovej tretej pozícii. Ešte po polovici trate boli v hre o finále, keď pádlovali na štvrtom mieste s minimálnou stratou na Ukrajinu. Na druhom 500 m úseku sa však postupne začali prepadať a napokon skončili na siedmej priečke.

Páleš s Biksadským začali jazdiť v spoločnej lodi iba niekoľko mesiacov pred olympiádou, účasť v Aténach si zabezpečili vďaka prerozdeleniu miesteniek zo strany Medzinárodnej kanoistickej federácie (ICF) a dvom suverénnym víťazstvam na 1000 a 500 m trati na majstrovstvách Slovenska na Zelenej Vode.

"Dá sa povedať, že súperi boli asi lepší. Nemáme pocit, že by sme tam urobili nejaké chyby, alebo že by sme to podcenili. Išli sme to, čo sme vedeli, na maximum a na viac sme nemali," povedal v cieli skúsený Páleš.

"Chceli sme ísť celý kilometer vyrovnane, nebolo našim zámerom ísť rýchlejšie prvý alebo druhý úsek. Na tej pätstovke sme so súpermi vydržali, no oni potom nasadili také tempo, že sme mu naozaj nestačili," povedal olympijský debutant Biksadský.

výsledky:

1. Alfredo Bea, David Mascato (Šp.) 3:31,876, 2. Richard Dalton, Michael Scarola (Kan.) 3:32,280, 3. Meng Guanliang, Yang Wenjun (Čína) 3:32,792, 4. Aleksandr Kurliandčik, Aleksandr Bohdanovič (Biel.) 3:33,588, 5. Yannick Lavigne, Jose Lenoir (Fr.) 3:35,232, 6. Maxim Prokopenko, Ruslan Dzhalilov (Ukr.) 3:35,740, 7. Peter PÁLEŠ, Daniel BIKSADSKÝ (SR) 3:36,572, 8. Jordan Malloch, Nathan Johnson (USA) 3:46,036