Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Pád rubľa hráčom v KHL nezohľadnia. Zarobia to, čo majú v zmluvách

Útočník Slovana Tomáš Surový (uprostred) v zápase KHL pred brankárom Vladimirom Sochatským z Ufy. (Autor: SITA)
SITA|Publikované 18. dec 2014 o 16:57

Vedenie ligy chce zvýšiť počet zápasov a hľadá ruské výrazy pre draft a skauting.

SOČI. Napriek zhoršujúcemu sa kurzu ruského rubľa k americkému doláru i euru nepríde k valorizácii platov hráčov v KHL. Dohodli sa na tom predstavitelia klubov na zasadnutí v Soči, ktoré malo vytýčiť ďalšie smerovanie súťaže. Pre padajúci rubeľ zvažujú viacerí legionári ukončenie spolupráce s ruskými klubmi.

"Je to ekonomické opatrenie, ktoré podpísali zástupcovia všetkých mužstiev. Na základe čoho by mohli legionári odchádzať? Každý z nich má platný kontrakt, v ktorom sú sankcie za jeho ukončenie. Keď sa zmluva skončí, hráč môže odísť. Ktokoľvek môže požiadať o rozviazanie kontraktu. Kurz eura nie je lavínou, ktorá by mala spúšťať zmeny platov," uviedol viceprezident KHL Dmitrij Kurbatov.

Dodržia súčasné zmluvy

Meniť sa nebude ani platový strop. Hokejisti dohrajú túto sezónu so mzdami, ktoré majú v zmluvách. "Dôležité je, že kluby sa zaviazali dodržať súčasné zmluvy a nepríde k žiadnemu domino efektu, aby sa každý snažil riešiť situáciu individuálne. Je to demonštrácia jednoty a porozumenia," povedal prezident KHL Dmitrij Černyšenko, ktorý zároveň vyšiel s iniciatívou zmeniť názvy draft a skauting na ruské slová. Definovať ich chce spoločne s médiami.

V KHL už pripravujú kalendár na budúcu sezónu. Súťaž sa možno začne už v auguste a na rozdiel od súčasnej bude rešpektovať asociačné termíny Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF).

Viac zápasov

"Kluby súhlasili so zvýšeným počtu zápasov a aj s reprezentačnými prestávkami. Liga sa preto začne skôr, pravdepodobne už v auguste. Presný rozpis ešte nie je známy," uviedol člen vedenia KHL a viceprezident SKA Petrohrad Roman Rotenberg.

Súťaž by sa mala opäť vrátiť k modelu, v ktorom sa každý stretne s každým a okrem toho v rámci divízie či konferencie odohrá aj ďalšie súboje.

Chcú pätnásť hviezd

Nový prezident KHL Černyšenko má za úlohu do februára vypracovať nový systém rozvoja ligy, ktorý predstaví najskôr výboru riaditeľov.

"KHL je dobre rozvinutý produkt, ktorý však ešte môže zvýšiť svoju hodnotu. Držíme sa pravidla - silná liga, silná reprezentácia. Chceli by sme popracovať na imidži ligy, mať v súťaži pätnásť hviezd, ktoré by poznala celá krajina," doplnil Černyšenko.

Na stretnutí predstaviteľov klubov s vedením KHL hovoril aj generálny manažér Jokeritu Helsinki Jari Kurri, ktorý informoval o nízkej návštevnosti na zápasoch vo fínskej metropole.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.