Utorok, 9. marec, 2021Meniny má Františka

P. Šuhaj skóroval po trinástich rokoch

Sportnet|Publikované 17. mar 2009 o 00:00

Odeva pred štartom futbalovej jari výrazne posilnila. Do druholigového mužstva prišlo osem nových hráčov. V základnej jedenástke v zápase s

Turčianskymi Teplicami však vybehli len R. Vaško, D. Haničák, M. Hricov a P. Šuhaj. Pre zranenia hrať nemohli M. Andraščík a V. Chovan, pre trest R. Borza.

LIPANY. Zranenie sa však tesne pred začiatkom jarnej druholigovej odvety nevyhlo ani skúsenému útočníkovi ŠK Odeva Lipany Ľ. Jackovi. Pre úplnosť treba povedať, že P. Šuhaj nastúpil s nedoliečeným členkom.

Lovili v análoch

Nuž a práve útočník Pavol Šuhaj, so skúsenosťami doma i za hranicami

Slovenska, dal dôležitý vedúci gól. V drese materského klubu po dlhých rokoch. "S otcom, funkcionárom ŠK Odeva, sme zalovili v análoch. Do rodných Lipian som sa vrátil po trinástich rokoch," skonkretizoval P. Šuhaj. "Komu inému by som mal splatiť do mňa vložené. Odtiaľ som sa prepracoval až do veľkého futbalu. Šancu pomôcť pri záchrane som privítal. Nakoniec, pol roka som nedobrovoľne stál," pripomenul padnutie jedného dohodnutého angažmánu. "Keď som sa vrátil z Anglicka, bol som tri týždne v Prievidzi. Všetko bolo v podstate dohodnuté. Lenže päť dní pred začiatkom súťaže mi povedali, že moje podmienky neakceptujú. Narýchlo na angažovali FK Mutěnice, v českej tretej lige známe silným sponzorom klubu. Šiel som teda aspoň na pol roka tam. Skončilo sa to nakoniec tak, že keď sa nedarilo, hráčom prestali vyplácať mzdy. Koncom minulého októbra som tam kontrakt rozviazal a do februára futbalovo stál."

So sebazaprením

Známy hráč je vždy v najostrejšom zornom uhle divákov. P. Šuhaj nebol v sobotu výnimkou. Začal dobre, mal šancu, no pohyb po ihrisku trošku pokrivkával. "Bodaj by nie. Hral som vlastne na jednej nohe, na ľavej. Týždeň pred zápasom som pre problémy s pravou pätou netrénoval. Nastupoval som teda so sebazaprením. Pohyb bolesť v nohe okliešťovala. Nakoniec som aj tak dal gól, sťažovať sa teda nemôžem," tvrdil nám po zápase, stále si "chladiac" pravú nohu, kvôli ktorej aj predčasne opustil ihrisko, strelec prvého jarného gólu Odevy. "Možno to bolo naoko v mojom podaní trochu ťarbavé. Ako vravím, dôvodom bol však zdravotný stav. Veď ešte ani nie hodinu pred výkopom sme sa s trénermi bavili, či pôjdem od začiatku, alebo až ku koncu zápasu. Všetko pre nás ale dobre dopadlo. Získali sme tri body a ideme ďalej. Nejaký skúsime uhrať najbližšie v Banskej Bystrici, ďalšie potom doma s Dolným Kubínom," výhľadovo pri rozlúčke kalkulovala jedna z lipianskych jarných posíl.

Súvisiace články