Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

P. Šuhaj definitívne skončil v gréckom Patraikose a mieri do Corgoň ligy

Sportnet|Publikované 19. dec 2003 o 23:00

Košice - Bývalý člen širšieho reprezentačného kádra dvadsaťjednotky Pavol Šuhaj sa minulý utorok vrátil domov po ročnom pôsobení v druholigovom

gréckom tíme

Patraikos Patras. Hoci klub mal naňho trojročnú opciu, zväzok Šuhaj-Patras je už minulosťou.

"Definitívne. Odovzdal som už všetky veci. Nerozlúčili sme sa v dobrom, lebo skoro ako každému jednému hráčovi pôsobiacom v gréckej lige, ani mne nevyplatili peniaze. Požiadal som o uvoľnenie spod zmluvy. Opciu, ktorú na mňa mal Patraikos, mali predstavitelia klubu uplatniť 75 dní pred vypršaním kontraktu. Nestalo sa tak Neskôr by aj navrhovali ďalšie pôsobenie, no po dohode s mojím manažérom Vladimírom Vargom sme sa rozhodli, že ďalej v Patraikose nebudem pôsobiť," povedal 22-ročný útočník ktorému v klube dlhovali mzdu za tri mesiace plus jednu splátka za podpis zmluvy. "Peňazí sa určite nechcem vzdať. Po porade s manažérom pánom Vargom rozmýšľame o súdnej ceste prípadne o urgenciu zo strany FIFA. V Patraikose si myslia, že ja do toho nepôjdem. Nie je to však malá čiastka." Pavol nechcel prezradiť o akú čiastku ide, spomenul len, že "na slovenské pomery je to dosť vysoká čiastka."

V Patraikose zažil slovenský legionár dve trénerské výmeny, takže za rok hral pod vedením troch kormidelníkov. Z pohľadu klubu bola preňho vydarenejšia jarná časť uplynulej sezóny, keď klub skončil na 8. mieste, no len s malou stratou na 3. miesto, ktoré zaručovalo baráž prípadne postup do najvyššej súťaže. "Prišlo však odvolanie jedného trénera, neskôr druhého, mužstvo išlo dole vodou a v súčasnosti je po jeseni tretie od konca 16-člennej tabuľky. Táto pozícia mu zaručuje zostup. V Grécku mi veľmi pomáhala i priateľka Majka, ktorá tam bola dvakrát za mnou. Pre zahraničného hráča je to po psychickej stránke veľmi ťažké. Gréci sú známi tým, že sú jedným slovom nacionalisti. Vážia si len svoj národ. Viete asi, ako to je, keď za osem mesiacov zažijete tretieho trénera... Človek musí neustále presviedčať nového trénera o svojich kvalitách. Nanešťastie, dvaja tréneri nevedeli po anglicky, takže mi nič iné nezostávalo, len sa učiť gréčtinu," konštatoval lipiansky futbalista, ktorý počas roku nastúpil v 25 druholigových zápasoch, šesťkrát v základnej zostave a osem duelom odohral v Gréckom pohári. Dva góly strelil v majstrovských zápasoch a štyri v pohárových súbojoch.

V Patrase sa teraz finišuje na krásnom štadióne, na ktorom by sa mali hrať zápasy jednej zo skupín olympijských hier v Aténach. "Bude to krásny 45-tisícový stánok. Je rozostavaný a podľa toho v akom stave som ho videl naposledy, tak to vyzerá, že ho do olympiády ani nestihnú. Myslím si, že sa na ňom robí strašne pomaly. Zrejme, je to však tak naplánované, aby do olympiády bol dokončený. Po OH bude tento štadión patriť práve Patraikosu. Vedľa neho bude tréningové ihrisko s asi 20-tisícovým hľadiskom."

Pôsobenie P. Šuhaja sa teda pod Akropolou definitívne skončilo. Kde zakotví tento talentovaný útočník? "Nejaké ponuky sú, čakám však na vyjadrenie pána Vargu. Mal by sa mi každú chvíľu ozvať. Ponuky sú zo Slovenska, z Česka a niečo som počul i o Cypre. Myslím si, že jar niekde začnem." P. Šuhaj prezradil, že z Česka sa oň zaujímajú dva druholigové tímy - Drnovice a Hradec Králové. Informatívne sa oň zaujímala i prvoligová Plzeň. "V Hradci Králové v súčasnosti trénuje pán Taborský, ktorý pôsobil práve v Patraikose. Hoci ma neviedol, pozná ma. Čudoval sa, prečo ma Hradec neagažoval, keď som tu bol na skusoch pred podpisom zmluvy s Patrasom." Bývalý futbalista Rimavskej Soboty však priznal, že trochu ho to ťahá i domov. Za žiadnych okolností však nechcel prezradiť záujemcu z Corgoň ligy.

V. Varga: "Šuhaj posilní Trenčín!"

Košice - Oslovili sme i licenčného manažéra FIFA Vladimíra Vargu, či by nám nevedel povedať, s ktorým klubom sa s najväčšou pravdepodobnosťou spojí budúcnosť Pavla Šuhaja. "Pavol ide do Trenčína," prekvapil nás rýchlou odpoveďou bez okolkov V. Varga a pridal i podrobnosti: "Je to už definitívne. Nič sa už na poslednú chvíľu nezvrtne. Kontrakt znie na 2,5 roka s opciou."

(tp)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.