Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

P. Šinglár má nielen český, ale už i poľský titul

Peter Šinglár. Po českom získal už aj poľský titul. (Autor: archív)
Sportnet|Publikované 10. jún 2009 o 22:00

Posledné obdobie mal slovenský futbalový legionár Peter Šinglár naozaj úrodné. Začalo sa to tým, že najprv predĺžil zmluvu vo Wisle Krakov o ďalšie dva roky. Onedlho sa zase tešil zo zisku titulu. Rozhodlo sa o tom v záverečnom kole, v ktorom obhajca prve

nstva vyhral doma nad Slaskom Vroclav. Hoci mu stačila aj remíza, predsa neponechal nič na náhodu a vo finiši odrazil nápor Legie Varšava i Lechu Poznaň.

KOŠICE. Teraz je už tento obranca na východe a odpočíva po náročnej sezóne. Onedlho však začne novú prípravu a teší sa na Ligu majstrov.

Nervozita opadla

"Pred posledným vystúpením bola nejaká nervozita, ale tá čoskoro opadla. Diváci vytvorili fantastickú atmosféru. Prišlo ich okolo pätnásťtisíc. Škoda, že náš štadión je v rekonštrukcii a jedna tribúna nie je funkčná. V opačnom prípade by bolo ešte oveľa viac ľudí," poznamenal P. Šinglár. Oslavy primátu boli veľkolepé. Začali sa priamo na trávniku po skončení zápasu, kde sa konala dekorácia majstra. Potom sa mužstvo presunulo na autobuse bez strechy do centra mesta, kde sa podelilo pred vyše 30-tisíc ľuďmi o radosť. "Boli to nádherné zážitky. Ja som si vlastne zopakoval," narážal náš zástupca na to, že pred tromi rokmi vybojoval titul majstra Česka v Liberci. Pripomenul, že vtedy to bol jeho prvý majstrovský triumf v kariére, ale teraz to bolo napínavé až do konca a o to cennejšie. Takže tento šikovný borec pozbieral poháre v cudzine, azda ho nejaký počká niekedy i na Slovensku...

Hľadal si pozíciu

Po príchode z Liberca si hľadal pozíciu v tíme. Nebol vždy v základnej zostave, lebo mal silnú konkurenciu na poste pravého beka. Musel sa zmierovať s alternovaním. V záverečných kolách sa jeho konkurent zranil, a tak Peter nastupoval pravidelne. Predošlé obdobie bral tak, že tréner sa snažil vždy o najlepšiu zostavu. V celom ročníku odohral nie menej ako sedemnásť súbojov. Raz sa presadil aj gólovo proti Lechu Poznaň v jarnej časti. Celkovo poľská najvyššia súťaž bola nesmierne dramatická. Nielen z pohľadu boja o titul, ale aj o vypadnutie. "I tunajší novinári hovorili, že také vyrovnané zápolenia už dávno neboli." Po jeseni Wisla strácala päť bodov na Poznaň. Na vedúcu priečku sa dostala štyri kolá pred koncom, keď zdolala Legiu najtesnejším rozdielom. Líderský post už nepustila. No nebolo to jednoduché. "Tŕpli sme napríklad v Gdaňsku, kde sme ešte v 75. minúte prehrávali 1:2, ale napokon sme to otočili a vyhrali 4:2."

Verí v návrat

Je zaujímavé, že Krakov v predošlom ročníku dominoval so značným náskokom. No obhájiť je ťažšie ako získať prvý raz. O to viac úspech chutil aj Šinglárovi. Ten pred časom po tom, čo sa na ihrisku neobjavoval pravidelne, na čo nebol zvyknutý, uvažoval o tom, či by nebolo lepšie zmeniť prostredie, ale nakoniec sa to utriaslo a nazdáva sa, že neurobil zle, ak podpísal nový kontrakt. Navyše, ak ho tréner chce. "Bral som uplynulú sezónu ako zoznamovaciu a láka ma Liga majstrov," informoval futbalista, ktorý si už vyskúšal i reprezentáciu, ale teraz sa v nej dlhší čas neobjavil. "Z počínania Weissovho tímu sa teším a hrdý som bol zvlášť po víťazstve nad Poliakmi. Pokiaľ budem vo forme, azda sa niekedy ešte návratu do národiaka dočkám. Teraz to však neriešim."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.