Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

P. Segľa: Nevidím dôvod niekomu pomáhať

Sportnet|Publikované 18. mar 2009 o 23:00

Nič im nedarovali. Kežmarskí hokejisti v poslednom zápase nadstavbovej skupiny o záchranu nebrali vôbec ohľad na to, že ich súper, Poprad, potreboval

body, aby sa vyhol baráži a po víťazstve 5:2 sa práve oni postarali o to, že okrem nich o extraligovú záchranu budú musieť bojovať aj ich geografickí susedia.

KEŽMAROK. Jeden z piatich gólov do hosťujúcej siete strelil domáci útočník Pavol Segľa, ktorý po zápase potvrdil, že Kežmarčania nemali žiaden dôvod svojho súpera šetriť.

"Do každého zápasu ideme naplno a nevidím dôvod niekomu pomáhať. V našom mužstve je veľa hráčov, ktorí v minulosti hrávali v Poprade, navyše je to derby, aj preto sme sa snažili vyhrať. Čaká nás teraz baráž, kde to nebude jednoduché, verím, že to zvládneme. V kabíne je pohoda, vyplatené máme všetko, takže aj to je pred zápasmi o záchranu v extralige dôležité," uviedol P. Segľa.

Nedisciplinovanosť "kamzíkov"

Tréner Popradu Július Pénzeš do poslednej chvíle veril, že jeho zverencom sa podarí v Kežmarku vyhrať a že do baráže nepôjdu. Realita na ľadovej ploche však bola iná.

"V tomto pre nás dôležitom zápase sme rýchlo inkasovali dva góly. Zdvihli sme potom hlavy, znížili a aj hra bola celkom dobrá. Druhá tretina však bola pre nás katastrofálna, hlavne z hľadiska hernej disciplíny, kde sme zbytočnými faulmi oslabili mužstvo. Dostali sme sa do oslabenia päť na tri, inkasovali tretí gól a to bol rozhodujúci moment tohto zápasu. V tretej časti sme sa snažili o aký-taký zvrat, žiaľ, v závere už neboli sily na otočenie výsledku. Kežmarok vyhral zaslúžene, ideme ďalej, musíme bojovať v baráži," konštatoval J. Pénzeš.

Bitku vyhrali, vojna sa začína

O niečo spokojnejší mohol byť po stretnutí lodivod Kežmarku Vladimír Klinga. Už dlhší čas bolo jasné, že jeho mužstvo baráž neminie, takže všetky ostatné duely boli pre "jastrabov" akousi prípravou.

"Sme spokojní s výsledkom i s predvedenou hrou. Začali sme vynikajúco, išli sme rýchlo do dvojgólového vedenia, vďaka čomu nám narástli krídla. I keď hostia boli po celý čas nepríjemní, hlavne, keď znížili stav na 2:1, vyskúšali sme si niektoré herné situácie pred rozhodujúcou časťou sezóny. Bitku sme síce vyhrali, ale vojna nás od pondelka ešte len čaká. Kvôli perfektným funkcionárom, ľuďom v meste a fanúšikom urobíme všetko pre to, aby sme extraligu zachránili a všetci veríme, že sa nám to podarí," povedal V. Klinga.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.