Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

P. Šamo zostrelil lídra s natiahnutým svalom

Sportnet|Publikované 15. apr 2013 o 00:00

Napriek tomu, že hráči MFK Vranov a FK Pohronie nastupovali na rozmočený trávnik za hustého dažďa, ponúkli zaujímavý futbal.

Napriek tomu, že hráči MFK Vranov a FK Pohronie nastupovali na rozmočený trávnik za hustého dažďa, s kvalitou hracej plochy sa vysporiadali a ponúkli zaujímavý futbal. V drese domácich položil základ víťazstva dvoma gólmi kapitán P. Šamo.

VRANOV. Po štvrťfinále Ligy majstrov bol futbalovou témou číslo jedna Lionel Messi a jeho podiel na oživení hry Barcelony proti Parížu Saint Germain.

S rovnakou gloriolou skloňujú po sobote meno Petra Šama aj fanúšikovia MFK Vranov. V Banskej Bystrici ho svalové zranenie stiahlo z hry už po prvom polčase. V priebehu týždňa sa do tréningu zapojil na dvadsať minút až v piatok a hoci nebol zdravotne v poriadku, trénerovi Miroslavovi Jantekovi oznámil, že proti FK Pohronie chce hrať.

Jeho rozhodnutie malo pre osud stretnutia strategický význam, lebo ako kapitán sa nebál vziať na seba zodpovednosť a pri obidvoch gólových situáciách predviedol kus streleckého majstrovstva. Prvýkrát sa presadil v 38. min., kedy ťažil z výbornej individuálnej práce R. Lazúra.

Napriek tomu, že zakončoval na ťažkom teréne, loptu s prehľadom poslal do pravého horného rohu.

„Keď už išla dlhá lopta na Romana, vedel som, že bude zasekávať, lebo toto je presne jeho situácia. Preto som si nabiehal do pokutového územia a zakričal mu o prihrávku. Netvrdím, že som chcel trafiť presne do vinkla, iba som sa snažil zakončiť placírkou tak, aby brankár nemohol zasiahnuť. Nakoniec sa to lepšie ani trafiť nedalo,“ usmieval sa po stretnutí spokojný P. Šamo.

Rutinérska penalta

Druhý moment s podpisom P. Šama prišiel po zmene strán. Najskôr E. Makó predviedol parádny zákrok pri tutovke J. Lišku a keď bol o pár desiatok sekúnd v pokutovom území hostí faulovaný E. Streňo, loptu si na biely bod postavil domáci playmaker.

Opäť pripomenieme náročný terén, na ktorom vo futbalovej histórii zlyhalo množstvo hráčov, no P. Šamo si s touto situáciou poradil rutinérskym zakončením do ľavého horného rohu.

„Keďže som určený na pokutové kopy, po odpískaní som si hneď išiel po loptu s tým, že ju chcem trafiť hore. Brankár mi ešte ukazoval, kde ju mám kopnúť, čo som aj urobil, ale on nakoniec išiel do druhej strany,“ pridal pikošku P. Šamo.

Štyri body

Hoci proti sebe nastúpili v tom čase prvý a posledný tím treťoligového pelotónu, na trávniku tabuľkový rozdiel 23 bodov neplatil.

Domáci sa pustili s ašpirantom na postup do futbalovej bitky sebavedomo a odmenou im bol zaslúžený zisk dôležitých troch bodov. Pohronie za stavu 2:0 síce dokázalo streliť kontaktný gól a jeho hráči začínali pridávať na obrátkach, ale na odhodlanie Vranovčanov vyšperkované viacerými výbornými individuálnymi výkonmi to nestačilo.

Keď E. Streňo zvýšil na 3:1, domáci sa už zo sedla zhodiť nenechali.

„Terén bol síce náročný, ale myslím si, že keby sme lepšie riešili koncovku, mohli sme po prvom polčase vyhrávať o 2 - 3 góly. Ocitli sme sa totiž v niekoľkých prečísleniach, kedy si stačilo lepšie prihrať. Škoda inkasovaného gólu na 2:1, preto bolo dôležité, že sme dokázali rýchlo odpovedať. Podľa môjho názoru videli diváci na ťažkom teréne dobrý a zaujímavý futbal. V našej situácii je jedno, či hráme s prvým alebo posledným mužstvom, pretože potrebujeme bodovať v každom stretnutí a z toho dôvodu som rád, že z dvoch duelov proti prvým dvom tímom sme získali štyri body, i keď k víťazstvu sme nemali ani ďaleko v Banskej Bystrici,“ dodal P. Šamo.

Súvisiace články