Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

P. Pollák víťazom "diétneho" SP v Sydney

Sportnet|Publikované 17. dec 2007 o 23:00

KOŠICE. Košický windsurfista Patrik Pollák sa stal víťazom pretekov Svetového pohára v triede RS:X v austrálskom Sydney. Pred dnešnými tromi

rozjazdami má už nedostihnuteľný náskok.

Na štarte len päť mužov

Ani sa nechce veriť, aká úbohá konkurencia sa zišla na pretekoch Svetového pohára vo windsurfingu v Sydney. Mužská i ženská časť pretekov má len po päť pretekárov! "S takouto 'diétnou' účasťou pretekárov sme sa ešte nestretli. Paťo očakával lepšiu konkurenciu. Okrem neho je tam ešte česká jednotka Karel Lavický a traja najlepší Austrálčania," povedal Jozef Pollák, otec slovenskej jachtárskej jednotky. "História sa však nebude pýtať, koľko ľudí bolo na štarte. Paťo vyhral všetkých osem rozjázd. Zajtra (dnes, pozn. red.) sú na programe zostávajúce tri, no už ho nik nemôže ani teoreticky predstihnúť. Mohol si tak pokojne vyskúšať rozjazdy v slabom i silnom vetre.

Príprava na MS

Podujatie v Sydney je predovšetkým potrebné brať v kontexte Pollákovej prípravy na majstrovstvá sveta v novozélanskom Aucklande (10. - 20. 1.). Vlaňajší majster sveta a tohtoročný bronzový medailista z MS v triede raceboard má totiž na Novom Zélande poslednú šancu vybojovať miestenku na olympiádu do Pekingu 2008.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.