Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

P. Piršč: "Doma hráme ako sa patrí, no vonku to chlapci po prvom góle zvyknú zabaliť"

Sportnet|Publikované 28. okt 2003 o 23:00

Svidník S blížiacim sa záverom jesennej časti futbalovej sezóny 2003/ 2004 absolvujú niektoré mužstvá rozlúčku s vlastným obecenstvom počas

najbližšieho víkendu, iné ju už majú za sebou. V prípade hráčov štvrtoligovej rezervy (skupiny sever) FK Drustav Svidník platí druhá spomínaná alternatíva, so slovným dodatkom trénera Pavla Piršča: "V nedeľu sme v zápaes 14. kola zdolali favorizovaný tím z Vysokých Tatier 2:1, čo ma veľmi teší. Takto si nás zapamätajú naši fanúšikovia v lepšom svetle, než keby sme boli v tomto dueli nebodaj prehrali". Pre Svidníčanov sa však stretnutie nezačalo najlepšie, pretože po štandardnej situácii a zbytočnom zaváhaní obrany, sa ujali vedenia hostia. Do prestávky domáci dvomi peknými gólmi otočili vývoj, čo sa nakoniec ukázalo ako rozhodujúce, pretože stav sa potom až do záverečného hvizdu hlavného rozhodcu Barnišina nezmenil. "A mohol sa, lebo na zvýšenie náskoku sme si šance vypracovali, horšie to bolo s ich zakončením. Takto sme sa v samom závere strachovali o výsledok. Súper, hoci s desiatimi hráčmi, sa všemožne snažil získať aspoň bod".

P. Piršč za výkon i bojovnosť v meraní síl s Podtatrancami svojich zverencov pochválil. Urobil tak v rámci stručnej rekapitulácie jesennej časti aj v prípade ostatných domácich vystúpení, s jedinou výnimkou, týkajúcou sa prehry 1:3 s Nižnou Šebastovou v úvode sezóny. No pozastavil sa nad prístupom hráčov v zápasoch na ihriskách súperov... "Po prvom inkasovanom góle to chlapci zvyknú takpovediac zabaliť, čo by sa nemalo stávať. S tým budeme musieť čosi robiť, pretože body získané vonku majú v tejto súťaži dvojnásobnú cenu, nuž prečo sa o ne viac nepopasovať. Na druhej strane je však aj pravdou, že našim údelom je podriadiť sa vždy záujmom A mužstva, hlavne čo sa týka rozloženia hráčov na víkendové majstráky.

V globále som ale rád, že sa nemotáme niekde na samom dne tabuľky a pod nami sú mužstvá, ktoré by si vzhľadom na ich tradíciu v tejto súťaži, pozíciu radi vymenili".

V nedeľu vás čaká rozlúčkový duel jesennej časti vo Veľkom Šariši. "Po Vysokých Tatrách ďalší ašpirant na celkové prvenstvo severnej skupine. A znovu mi nedá nespomenú naše odovzdané výkony vonku. Bol, by som preto veľmi rád, keby ma moji zverenci tentoraz konečne dokázali v dobrom slova zmysle prekvapiť".

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.