Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

P. Piatka: Na zápas v Trnave sme nezabudli - chceme vyhrať!

Sportnet|Publikované 10. nov 2006 o 23:00

Košice - Pavol Piatka (na snímke s loptou) odohral dobré stretnutie 9. kola Trnava - Košice (3:3) 9. septembra a odvtedy prakticky vypadol zo

zápasového kolotoča. Nastúpil síce i na ďalší duel doma s Interom, ale po dvoch minútach sa zranil. Dnes do Košíc zavíta Trnava a košický kanonier by chcel opäť vybehnúť na trávnik. Pred domácimi fanúšikmi a opäť proti Trnave.

"Z môjho pohľadu je to určite špecifický zápas. Veď práve súboj s Trnavou bol prakticky posledným, ktorý som odohral, lebo pre zranenie som bol mimo futbalu niekoľko týždňov. V Žiline som už sedel na lavičke. Nominovaný budem i na zápas so Spartakom. Určite však nebudem hrať od začiatku stretnutia. Na hrote nastúpi Pali Jurčo. Bol by som však veľmi rád, keby som nastúpil aspoň na niekoľko minút. Všetko závisí od trénera. Ja som pripravený, noha je na tom oveľa lepšie, ako minulý týždeň. Necítim žiadnu bolesť, preto by ma veľmi potešilo, keby ma pán tréner postavil na pár minút. Samozrejme, všetko závisí od vývoja zápasu," povedal Pavol Piatka, ktorý sa nevie dočkať opätovného návratu na trávnik.

V súvislosti so stretnutím s Trnavou sa neustále vynárajú spomienky na prvý vzájomný duel v tejto sezóne, ktorý sa hral vo fantastickej atmosfére. Škoda, že výborný súboj pokazil hlavný rozhodca Tomčík. P. Piatka vie svoje. "Veľmi nás poškodil. Za stavu 0:1 neodpískal v nás prospech evidentnú jedenástku. Lipčák mal uvidieť červenú kartu a my sme mohli viesť 2:0 a mohlo byť po zápase... Navyše mi rozhodca neuznal regulárny gól. Viackrát som videl túto situáciu a stále si myslím, že gól mal platiť. Napokon, komisia rozhodcov potvrdila, že arbiter sa dopustil hrubých chýb a ovlyvnil vývoj zápasu. Tomčík teraz píska regionálne súťaže. Tento súboj mám poriadne v pamäti." Košičania v Trnave rozmýšľali, či vôbec nastúpia na druhý polčas, pretože pri odchode na polčasovú prestávku inzultoval športový riaditeľ Spartaka Vladimír Ekhardt košického obrancu Ivana Kozáka. P. Piatka si myslí, že vášne a emócie, ktoré vtedy vzplanuli sa neprenesú do dnešného merania síl. "Už to pominulo a vysvetlilo. Ivan Kozák si celú záležitosť vydiskutoval s Ekhardtom. Nemyslím si, že zápas by mal byť z týchto dôvodov vyhrotený."

Trnavčanov, ak chcú živiť teoretickú šancu na elitnú osmičku, neostáva nič iné, len vyhrať v Čermeli. MFK však ešte tiež nemá osmičku v suchu. "Pre nás je to veľmi dôležité stretnutie. Ak ho vyhráme, myslím si, že už budeme v osmičke. Tridsať bodov by malo stačiť. Dúfajme, že zápas zvládneme. Chceme ho vyhrať," dodal P. Piatka.

Na fanúšikov sú pripravení

Trnavskí fanúšikovia patria medzi najvernejších, no zároveň i medzi najnebezpečnejších na Slovensku. V živej pamäti máme, kaú skvelú atmosféru dokázali vytvoriť na zápase Trnava - Košice, no na druhej strane máme pred očami aj ich zbesilé vyčíňanie v Senci, keď rozhodcovia po vtrhnutí fanúšikov na hraciu plochu museli dvakrát prerušiť zápas s Banskou Bystricou. Prakticky všade, kde Trnava odohrá zápas, sú zvýšené bezpečnostné opatrenia. Inak to nebude ani dnes v Čermeli. "Zatiaľ sme nedostali z trnavského futbalového klubu žiadne stanovisko o príchode ich fanúšikov. Sme však pripravení, ak by naozaj prišli. Zvýšili sme počty štátnej polície zo 40 na 150 a tak isto budú aj príslušníci SBS vo väčšom počte, ako zvykli byť - ich počet stúpne zo 40 na 60. Samozrejme, budú opatrenia aj v samotnom meste. Očakávame, že ak trnavskí fanúšikovia pricestujú, tak vlakom. Celú situáciu budeme mať monitorovanú od nástupu fanúšikov v Trnave, až po príchod do Košíc. Už sme sa na tom dohodli s jednotlivými zložkami v Trnave. Sme pripravení po všetkých stránkach. Myslíme si, že i počty polície a SBS sú dostačujúce a mali by spraviť poriadok, pokiaľ by došlo k nejakým výtžnostiam. Veríme však, že k ničomu nakoniec nedôjde," povedal technický riaditeľ MFK Martin Šarišský. Podľa ašich informácií sa trnavskí fanúšikovia chystajú do Košíc práve vlakom. Nemajú však prísť vo veľkom množstve, skôr naopak. Viac sa totiž sústreďujú na domáci zápas o týždeň neskôr, keď privítajú Slovan...