Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

P. Majerník je hrdý, že sa s "bráškom" narodili na Silvestra

Sportnet|Publikované 28. dec 2006 o 23:00

Košice - Dvojičky Peter a Pavol Majerníkovci sú medzi vrcholovými športovcami menšou rarirtou, lebo sa narodili na Silvestra 1978. Najprv sa pýtal na

svet Peter, futbalista Interu Bratislava, o 5. hodine ráno. Iba o päť minút mladší je Pavol - stredopoliar MFK Košice.

Ako prebieha silvestrovská rozlúčka u Pavla Majerníka?

"Rôzne. Závisí to od toho, či som doma vo Vrbovom pri Piešťanoch alebo na východe. Tohto roku budem oslavovať v Košiciach."

Utkvel vám v pamäti nejaký výnimočný Silvester, na ktorý doteraz spomínate?

"U mňa je každý posledný deň v roku suprovým. Je Silvester a ja navyše oslavujem narodeniny. Spojíme teda jedno s druhým."

Silvester oslavuje každý. Napokon, kto by sa netešil z blížiaceho sa príchodu Nového roka. A práve pri tejto atmosfére sa často stáva, že spolusediaci si ani neuvedomia, že majú pri sebe aj oslávenca.

"To je len dobré. O zábavu je postarané už len tým, že je Silvester. Vôbec to neberiem, tak, že sa zabudne na moju oslavu. Oslavujeme Silvestra. Je zábava a s ňou sa spoja i moje narodeniny."

Aspoň ušetríte...

"Táák (smiech)!."

Vo svojej kariére ste zažili dosť hráčskych šatní. Aké boli reakcie spoluhráčov, keď ste povedali, že ste sa narodili 31. 12.?

"(smiech) Každého to veľmi prekvapilo. Nielen to, že som sa narodil na Silvestra, ale že som dokonca zo silvestrovských dvojičiek."

Vy, ako silvetsrovské dieťa, komu idete blahoželať v posledný deň roku? Poznáte nejakého Silvestra?

"Poznám, ale ten sa nachádza tu vo Vrbovom, odkiaľ pochádzam. S tým však na Silvestra nebudem. Všetky predchádzajúce roky, keď som bol na západe Slovenska, sme sa spolu stretli a zagratulovali sme si."

Predpokladám, že si navzájom zablahoželáte aj s bratom Petrom.

"Samozrejme. Ako by to bolo, keby sme si nezablahoželali."

Stále vy prvý, ako mladší z bratskej dvojice?

"Aj, aj. Keď mu zavolám a zablahoželám, hneď 'bráško' gratuluje aj mne. Tohto roku si zablahoželáme v predstihu, lebo nebudeme na Silvestra spolu."

Zvykne sa stať, že ľudia, ktorí sa narodia na vianočné sviatky či na prelome rokov, sú ukrátení o darčeky. Ako je to u vás? Všetky darčeky ste si našli už pod stromčekom?

"Manželka mi darčeky spája už pod vianočný stromček. Rodičia a príbuzní mi blahoželajú zvlášť."

Takže už môžete povedať, čo ste od manželky dostali na narodeniny...

"Áno, oblečenie. Rád sa dobre obliekam a taký darček ma určite poteší."

Ste hrdý a pyšný na dátum svojho narodenia?

"Určite som hrdý. Veď je to neobvyklé, aby sa niekto narodil na Silvestra - najmä, ak ide dvojičky. Určite si vážim tento dátum, no azda ešte viac si ho cenia rodičia."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.