Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

P. Lištiak by svoj gól i asistenciu radšej vymenil za víťazstvo

Sportnet|Publikované 15. dec 2003 o 23:00

Poprad - Obranca ŠKP Peter Lištiak (na snímke vpredu v bielom) mal po zápase Popradu s Martinom (2:2) zmiešané pocity. V priamom súboji o posledné

miesto tabuľky bolo cieľom Podtatrancov ukončiť sériu bez víťazstva a pred vianočnou prestávkou konečne opäť okúsiť chuť víťazstva. Súperi si však body nakoniec podelili, s čím boli určite spokojnejší hostia z Turca. So získaným bodom určite nie sme spokojní. Pripravovali sme sa na to, aby sme sa od Martina vzdialili na štyri body, aby bolo pred sviatkami trochu kľudnejšie. Najdôležitejšie však je, že sme neprehrali, konštatoval strelec úvodného gólu stretnutia, ktorí domáci zaznamenali už v 44. sekunde. Dostal som sa k odrazenému puku a trafil som ho do bránky. Ani som nevedel, že padol už v prvej minúte, prekvapene okomentoval P. Lištiak, ktorý sa asistenciou podieľal aj na vyrovnávajúcom góle Popradčanov, ktorým hostitelia ratovali aspoň bod. Radšej by som však svoj dnešný gól i asistenciu vymenil za to, aby sme mali tri body. V momentálnej situácii je totiž pre nás najdôležitejšie konečne sa bodovo chytiť. Koncovka je stále veľkou slabinou Podtatrancov, čo sa potvrdilo pri viacerých vyložených gólových príležitostiach domácich. Vyvrcholilo to nepremenenou tutovkou Hvilu v predĺžení. Lukášovi sa po prihrávke postavil puk, dobre ho strieľal hore a brankár hostí mal pri tom zákroku aj kus šťastia, opísal jeden z najkrajších, no pre Poprad nešťastných momentov zápasu P. Lištiak. Bilancia hokejistov spod Tatier sa neustále zhoršuje. Z posledných osemnástich duelov sa z plného bodového zisku radovali kamzíci iba jediný raz. Nedávno prišiel nový tréner, verím, že počas prestávky niečo natrénujeme a že nám pauza príde vhod. Výrazne sa trápime najmä s prihrávkou, hádam nám kouč naordinuje niečo, aby sme ich spresnili a urýchlili. Už v tomto zápase to bolo o niečo lepšie, ale stále sa to prakticky iba učíme. Verím, že po sviatkoch sa naša hra zlepší a že už v zápasoch v Žiline a doma proti Zvolenu zabodujeme. Radi by sme už totiž konečne začali bodovať naplno, pripomenul P. Lištiak.