Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

P. Kalný: Hráči musia prejaviť vôľu po víťazstve

Sportnet|Publikované 22. okt 2013 o 22:00

Svidníčania v tejto sezóny prvýkrát zakopli. V Prešove prehrali 1:3 a tréner P. Kalný kritikou nešetril.SVIDNÍK. Východniarske derby medzi VK Mirad PU Prešov a Sláviou Svidník sa hralo podľa domácich nôt. V prvých troch setoch si obidva tímy priebeh strážili a ani v jednom prípade dramatickú koncovku nepripustili.

Všetko však fanúšikom vynahradili vo štvrtom sete. Svidníčania si v ňom od úvodu držali dvojbodový náskok, ktorý doviedli až do stavu 24:22.

Keď sa už zdalo, že duel vyvrcholí v tajbrejku, Prešov dvihol bojovú zástavu a ziskom štyroch lôpt vyvolal v domácich radoch volejbalovú eufóriu.

„Rozdiel bol v servise, obrane, odvahe a Prešov viac bojoval. Napriek tomu sme vo štvrtom sete viedli 24:22 a hráči to mali uhrať do tajbrejku. Domáci aj za tohto stavu hrali odvážne a na čo siahli, to dohrali. Tento zápas bol o tom, kto lepšie zaservuje a obetavou hrou s nasadením vybojuje lopty vo svoj prospech. Keďže sme v tomto ťahali za kratší koniec, víťazstvo Prešova je zaslúžené. Pokiaľ nebudeme vedieť takéto stretnutia vybojovať, budeme ich prehrávať,“ hodnotil tréner Slávie Svidník Peter Kalný.

Víťazná vôľa

Prešovčania boli vo všetkých štatistikách lepší – bloky 12/3, esá 9/4, útoky 46/39, chyby 28/39. Z individuálnych výkonov sa cez dvojciferný počet bodov prehupol iba J. Bucki, kým domácich potiahli najmä bývalí hráči Svidníka Ľ. Macko (18) a M. Rajdugom (14).

„Hráči ma výkonmi sklamali. Musíme to však pomenovať pravými slovami. Body sa vyrábajú vtedy, keď hrá mužstvo dobre v poli a je odvážne v útoku. Menovateľ úspechu je teda v nasadení, bojovnosti a odvahe na servise a útoku Prešova. Všetko to začalo podaním súpera, ktoré sme si neprihrali a proti kompaktnej obrane na druhej strane sme sa potom presadzovali veľmi ťažko. My sme nemali jednu položenú loptu bez škrtu na bloku alebo v poli... Hráči musia v každej hernej situácii, sete a zápase prejaviť vôľu po víťazstve. V tomto nás Prešov prevýšil a tu musíme začať,“ zdôraznil P. Kalný.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.