Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

P. Jankovič: Netrénujem to, bola to náhoda

Sportnet|Publikované 30. nov 2006 o 23:00

Svit - Basketbalisti Chemosvitu Svit si udržiavajú víťaznú fazónu nielen v extralige, kde vyhrali ostatné tri súboje, ale aj v zápasoch Slovenského

pohára (SP). Potvrdili to v stredu na domácej palubovke, keď v prvom štvrťfinálovom stretnutí SP zdolali Košice o deväť bodov.

"Pre nás sú všetky zápasy dôležité. Slovenský pohár je druhá najvýznamnejšia súťaž na Slovensku. Vkladáme do nej veľké nádeje a po zlom začiatku do extraligy sme si v kabíne povedali, že takým malým plánom je vyhrať všetky zostávajúce zápasy do konca tohto kalendárneho roku. Dúfam, že sa nám to podarí," uviedol domáci rozohrávač Peter Jankovič (na snímke s loptou).

Výkon Podtatrancov bol trochu rozháraný a zatiaľ čo v prvej a tretej štvrtine bol výborný, v ostatných dvoch iba priemerný. "V úvode sme hrali s veľkým nasadením, padalo nám, hrali sme kolektívne. V druhej štvrtine nám akoby odišiel tímový duch a začali sme hrať príliš individuálne. Navyše sme dobre nebránili a hosťujúci Stojanovič, ktorý je na naše pomery vynikajúci hráč, zahral skutočne výborne. V tretej štvrtine sme si vybojovali desaťbodový náskok, ktorý sme si udržiavali prakticky až do konca. Sme však ešte len v polovici a deväť bodov pred odvetou nie je na Košice nejaký veľký náskok. Dúfam však, že sa nám podarí postúpiť," analyzoval autor 11 bodov, ktorý sa v závere tretej štvrtiny predviedol presným ďalekonosným trojkovým pokusom takmer cez celé ihrisko súčasne s klaksónom. V samom závere duelu ho potom na druhej strane napodobnil hosťujúci Stojanovič.

"Také niečo sa v jednom zápase dvakrát skutočne nestáva často. Som rád, že mi to padlo, vôbec to však na tréningoch neskúšam. Už boli tuším len dve sekundy pred koncom a tak mi neostávalo nič iné, len hodiť to a padlo to tam. Nedá sa to natrénovať, buď to tam padne, alebo nie. Dejan to chcel asi opakovať po mne (úsmev), ale odohral naozaj super zápas," hodil kompliment svojmu bývalému spoluhráčovi zo Svitu P. Jankovič, ktorého mrzelo, že do odvety prišli po záverečnom koši hostí Sviťania o dvanásťbodový náskok. "Stratili sme koncentráciu a je to škoda, lebo v pohári je každý bod dôležitý. Tešili sme sa z toho, že sme dali kôš a zabudli sme posledné dve sekundy brániť," ozrejmil niekdajší košický hráč.

Zajtra hostia "chemici" v stretnutí 15. extraligového kola na domácej palubovke Levice, ktorým majú po prehre u nich (88:72) čo vracať. "Myslím si, že aj keď je program teraz dosť nahustený a už toho máme aj my dosť, nič nám nebráni v tom, aby sme v sobotu vyhrali. Levičanom naviac ozaj máme čo oplácať, lebo sme tam prehrali pomerne vysoko, čo sme vôbec nečakali," dodal P. Jankovič.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.