Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

P. Hatalčík sa vracia do Prešova dnes (18.h) s Novými Zámkami

Sportnet|Publikované 4. okt 2005 o 22:00

Prešov Dnes o 18.hodine, teda zhruba dvadsaťštyri hodín pred vydaním sa cez Krakov a Varšavu letecky do Madridu a odtiaľ autokarom do dejiska

stretnutia druhého kola Ligy majstrov so španielskym Cuidad Real, čaká hádzanárov extraligového Tatrana Prešov predohrávka šiesteho kola najvyššej domácej súťaže. Do Tatran handball arény sa vracia Peter Hatalčík, bývalý tréner zeleno bielych so svojim terajším Štartom Nové Zámky. Prešovčania mali v nohách náročný nedeľňajší zápas s MKB Veszprém KC (23:35) a tak druhý deň po ňom viac regenerovali a oddychovali.

"Zišli sme sa až v pondelok popoludní. Hráči, ktorí v dueli s Veszprémom sedeli väčšinou na lavičke, trénovali s väčšou intenzitou, ťahúni len ľahšie a väčší dôraz sme u nich kládli na regeneráciu," vraví asistent trénera F. Šulca Jurij Žuravľov. "Chýbali len Bražnik a Pokotylo, ktorí pred zápasmi v Španielsku a Rumunsku si vybavovali víza v Bratislave. Takže tí "regenerovali" vlastne cestou hneď po nedeľňajšom stretnutí tam a späť v aute..." Kedy začala potom príprava na dnešnú predohrávku s Novými Zámkami? "V utorok, rozborom videozáznamu a od 17.hodiny tréningovou jednotkou. Čakáme, ako sa dá do poriadku s kolenom laborujúci Gruca (na snímke). Fuňaka ešte nemôžeme využívať na sto percent a Marušák so zraneným členkom je stále mimo." Trénerovi P. Hatalčíkovi ste robili v Prešove asistenta, po jeho odchode ste sa ujali trénerskeho kormidla v Tatrane. Takže hádzanársku filozofiu vášho bývalého kolegu zrejme dobre poznáte... "Po Košiciach nás čaká určite najťažší doterajší súper na domácom ihrisku. Nakoniec, "Pedro" vždy dokázal svojich zverencov na Prešov vyburcovať ku kvalitným výkonom. Očakávame teda ťažký zápas. Nové Zámky sa rozhodne skúsia na majstra vytiahnuť. Vieme, že Štartu P. Hatalčík vštepuje rýchlu, "tempo" hádzanú. Na takýto spôsob hry sa pripravujeme. Našou úlohou bude najmä ubrániť rýchly protiútok. Na postavenú obranu už hostia takí silní nie sú. Dovolím si tvrdiť, že máme lepšiu dvojicu gólmanov ako Štart. Predpokladáme, že po ich istých zásahoch budeme to my, ktorí sa presadíme. Najlepšie bude spraviť si priadok na palubovke už na začiatku."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.