Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

P. Drobňák: Pre nás je zaujímavý jedine postup

Sportnet|Publikované 12. dec 2005 o 23:00

Stará Ľubovňa - Už niekoľko sezón patrí futbalový klub spod ľubovnianskeho hradu k stáliciam najvyššej regionálnej súťaže. Aj v prvej polovici tohto

súťažného ročníka potvrdilo mužstvo svojimi úspešnými výsledkami, či už na domácej pôde, ale aj z ihrísk súperov, že ich umiestnenie nie je náhodné. Nemožno nechať bez povšimnutia ani skutočnosť, že v podtatranskom regióne sa tomuto športu v tomto meste nesmierne darí. V tejto lokalite je oň pomerne veľký záujem, čo potvrdzujú netradične veľké návštevy, niekedy až takmer tisíc divákov. O všeobecné zhodnotenie jesennej časti sme požiadali trénera A mužstva Petra Drobňáka.

Už od úvodu prvej polovice súťažného ročníka ste vzhľadom na výborné výsledky mužstva neponechali nič na náhodu a cieľavedome išli za svojimi stanovenými plánmi. Uspokojilo vás maximálnou možnou mierou umiestnenie v prvom kvartete mužstiev?

Môžem zhodnotiť, že i napriek dosiahnutým výsledkom v jesennej časti, nie som celkom spokojný. Napriek tomu, že hráči predviedli adekvátne výkony hodné tejto súťaže, v niektorých dueloch sa vyskytli herné výpadky, ktoré nás pripravili o stratu cenných bodov (Nižná Myšľa, Krompachy, FK Košice B).

V súťaži patríte už dlhodobo medzi herne vyspelé a skúsené kolektívy, čo potvrdzuje aj druhý najlepší rozdiel v počte inkasovaných a obdržaných gólov. Z čoho tento lichotivý fakt pramenil?

V priebehu letnej prestávky sa nám podarilo kolektív vhodne doplniť. Aj keď sa mužstvo pred samým začiatkom súťažného ročníka oslabilo o skúseného stopéra Pepycha, za pochodu sme dokázali tento problém vyriešiť, keď jeho miesto vhodne zastúpil Hricov, k ešte väčšej spokojnosti a v priebehu jedného mesiaca sa dokázal rýchlo etablovať na tento nový post. Azda medzi jednu najväčších posíl patrí najlepší strelec III. ligy Pagor, ktorý nasúkal súperom 18 gólov a svojím zodpovedným prístupom takmer v každom stretnutí výraznou mierou prispel k výbornému postaveniu mužstva v tabuľke.

Čomu pripisujete skutočnosť o markantný záujem mesta o tento šport u vás?

Osobne si myslím, že svojimi výkonmi predvádzame našim verným divákom, ktorí sa chodia pozerať na naše majstrovské duely v hojnom počte, pekný a pohľadný futbal, ktorý sa im musí určite páčiť. Pevne verím, že tomu tak bude i naďalej a hráči svojím prístupom nielen v odvetnej časti prejavia túžbu po víťazstve a nesklamú ich.

Splnili všetci vaši hráči očakávané požiadavky a ciele?

Ako som už naznačil, naši zverenci nedokázali vo všetkých dueloch splniť všetky požiadavky. V nejednom z nich doplatili najmä na streleckú nemohúcnosť, za čo ich súperi potrestali. Nebyť týchto neočakávaných zakolísaní a herných výpadkov, mohli sme zimovať aj na druhej priečke.

Stojíte na prahu určite náročnej zimnej prípravy. Na čo v nej budete klásť najväčší dôraz?

V prvom rade bude nesmierne dôležité zvýšenie hernej kondície a fyzických síl. Nesmieme zabúdať ani na zdokonaľovanie a rozvoj herného systému a udržiavanie koncovky, aby sa nám podarilo aj v odvetnej časti nastrieľať aspoň toľko gólov, ako tomu je doposiaľ. Plánujeme taktiež aj krátke zimné sústredenie v Lesnici, ktoré je momentálne v štádiu riešenia.

Ste zástancom doplnenia kádra z vlastnej liahne, alebo plánujete posilniť mužstvo hráčmi z iných futbalových klubov?

Keďže vlastnú mládežnícku liaheň náš klub momentálne nemá, musíme sa väčšinou spoliehať na odchovancov z Junošportu Stará Ľubovňa. Tých je však nesmierne málo, pretože mnohí z nich po dovŕšení dospelosti odchádzajú na vyššie štúdium do iných veľkomiest na Slovensku, čím sa ostatní mladí hráči ťažšie etablujú do mužstva.

Po tomto súťažnom ročníku už každý zainteresovaný určite vie, že prichádza k reorganizácii futbalových líg na Slovensku. Ste presvedčený, že by ste sa mohli stať aj účastníkom II. ligy skupiny východ?

Už pred začiatkom súťaže, vzhľadom na jej spomínanú reorganizáciu, sme si stanovili za cieľ postúpiť do vyššej súťaže. Vôbec nám nezáleží, či sa to podarí z prvej, alebo konečnej šiestej priečky. Dôležité pre nás je, aby sa nám to podarilo splniť a nášmu mestu dokázať, že futbal mu právom patrí a zaslúži si ho. Som si však vedomý toho, že jarná časť bude pre nás nesmierne náročná, pretože v hornej časti tabuľky je viacero ašpirantov na postup. Veľmi nám preto bude záležať, aby hráči pristupovali k svojim povinnostiam veľmi zodpovedne a verím, že mužstvu sa budú vyhýbať aj zranenia a káder ostane vždy pohromade.

Ako celkovo hodnotíte úroveň súťaže, v ktorej momentálne pôsobíte?

Myslím si, že horná polovica tabuľky viditeľne naznačuje, že také mužstvá ako sú Stropkov, Vranov či Trebišov urobili určitý pokrok vo svojej výkonnosti. Prekvapil ma taktiež aj Sabinov, ktorý predvádzal kvalitný kombinačný futbal, čo sa viditeľne odrazilo na samotných výsledkoch. Nováčik z Krompách veľmi prekvapil hlavne na ihriskách súperov a blysol sa fantastickou defenzívou. Ani ostatné kolektívy umiestnené v druhej polovici tabuľky napriek nelichotivým výsledkom taktiež herne nezaostávali a neraz dokázali zamotať hlavy kvalitnejším mužstvám. Najviac ma rozčarovali výsledky Svidníka, ktorý v porovnaní s uplynulou sezónou výrazne zaostal za očakávaním. V odvetnej časti môže mať konečná tabuľka akúkoľvek inú podobu, ktorá bude záležať od momentálnej formy jednotlivých mužstiev.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.