Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

P. Bystrica dostala v PEHF nemecký Essen, Prešov v PVP nórsky Drammen

TASR|Publikované 15. okt 2002 o 11:13

Viedeň 15. októbra (TASR) - Dvaja slovenskí kluboví zástupcovia v pohárovej Európe v hádzanej mužov spoznali v utorok mená svojich súperov. Žreb v sídle ...

Viedeň 15. októbra (TASR) - Dvaja slovenskí kluboví zástupcovia v pohárovej Európe v hádzanej mužov spoznali v utorok mená svojich súperov. Žreb v sídle Európskej hádzanárskej federácie vo Viedni prisúdil slovenskému majstrovi MŠK Považská Bystrica do 3. kola Pohára EHF nemecký klub Tusem Essen a Farmakolu Tatran Prešov nórsky Drammen HK do 3. kola Pohára víťazov pohárov.

Považania budú hrať prvý zápas doma 9./10. novembra, odvetu v Nemecku 16./17. novembra, Prešov začne v Nórsku a duely odohrá v rovnakých termínoch.

Riaditeľ MŠK Považská Bystrica Dušan Tonkovič privítal výsledok žrebovania slovami: "Na to, že sme boli ako nasadený tím, sme mohli dostať aj ľahšieho súpera. Do činenia budeme mať s trojnásobným nemeckým majstrom a dvojnásobným víťazom európskeho pohára, takže to hovorí za všetko."

Prešovčania si zmerajú sily s klubom z vyspelej hádzanárskej krajiny: "Dostali sme vážneho súpera so zvučným menom," hodnotil výsledok žrebu tréner Prešova Martin Lipták a pokračoval: "Ihneď začneme získavať informácie o súperovi všetkými možnými spôsobmi - z internetu i od Erika Hučka, ktorý pôsobí v nórskej súťaži v drese TIF Sandefjördu. Bude to určite náročný protivník, ako každý zástupca severskej hádzanej. Pre prešovské publikum to však bude určite prísľub atraktívneho duelu."

Vo svojej historicky premiérovej púti európskymi klubovými súťažami Považská Bystrica v 1. kole Ligy majstrov vyradila po dvoch víťazstvách gruzínsky celok Ševardeni Tbilisi (35:25, 35:23) a v 2. kole naopak v obidvoch dueloch podľahla českému suverénovi HIL z Karvinej (25:31, 22:36).

Nováčik HIL z Prešova v úvodnom 2. kole PVP si suverénnym spôsobom poradil zo Spartakom Baku z Azerbajdžanom (39:23, 34:21).

Ženský majster Slovan Duslo Šaľa spozná svojho súpera v 3. kole Pohára EHF, s ktorým sa stretne až po Novom roku (4.- 12. januára), v stredu.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.