Oznámili výsledky dopingových testov exhibície Tyson vs. Jones Jr.

Daniel Stankovič|24. dec 2020 o 01:00

Po novembrovom návrate do ringu bývalých skvelých šampiónov, sme sa dozvedeli odpoveď na otázku, ako to bolo s výkonmi oboch zápasníkov.

Kalifornská atletická komisia tento utorok prostredníctvom svojho výkonného prezidenta Andyho Fostera, oznámila výsledky spojené s antidopingovými testami dvoch legiend, Mikea Tysona a Roya Jonesa Jr., v rámci ich exhibičného stretnutia, ktoré sa uskutočnilo koncom novembra v Los Angeles. Foster potvrdil, že u oboch bojovníkov neboli zistené žiadne zakázané látky. Jedinou látkou, ktorá testovaná nebola, aj keď je v zozname VADA vedená ako zakázaná, bola marihuana.

Sám „Iron Mike“ sa ku nej čiastkovo vydaril už na pozápasovej konferencii: „Počujte, ja fakt neviem prestať fajčiť (marihuanu, pozn. redaktora)“. Vždy som fajčil. Je mi to ľúto, skrátka stále fajčím a nikdy neprestanem“, svojsky okomentovala ikona boxu.

Obaja zápasníci pred duelom, ktorý sa skončil nerozhodne, podstúpili kompletnú sadu testov pod krídlami antidopingovej agentúry VADA. Súboj oboch legiend sprevádzalo viacero pochybností. Tie sa však s dostupnými zisteniami rozplynuli a tak by nič nemuselo brániť ďalšiemu zápasu v podaní Tysona. Krátko po exhibícii sa skloňovalo meno Evandera Holyfielda. Dočkáme sa po rokoch zavŕšenia trilógie?

Daniel Stankovič
Daniel Stankovič sa na stránkach Sportnet venuje zmiešaným bojovým umeniam, skúsenosti zbieral písaním pre portál SvetMMA. Jeho srdcovkou sú bojové športy, umenie a hory.
Nachádzate sa tu: