Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Ovečkin je už v Soči, Rusi skladajú elitný útok

Alexander Ovečkin na tréningu v Soči. (Autor: SITA/AP)
Tomáš Prokop|10. feb 2014 o 20:55

Keď do Soči prišli Rusi, novinári sa vrhli na Ovečkina s Malkinom, ktorému sa veľmi hovoriť nechcelo.

Alexander Ovečkin priletel na olympijské hry vo výbornej nálade. Tvrdí, že teraz nie je v životnej forme, ale o dva-tri dni ju čaká.

prokop_avizo.jpg
Zo Soči od nášho redaktora TOMÁŠA PROKOPA

SOČI. „Žeňa poď sem aj ty. Nemôžem hovoriť len ja,“ kričí Alexander Ovečkin na Jevgenija Malkina.

Dve najväčšie ruské hviezdy práve prechádzajú mixzónou plnou novinárov. Vpravo tri desiatky ruských a na druhej strane ešte možno o desať viac zahraničných na čele so zámorskými žurnalistami.

Každý načahuje diktafón. Až sa zdá, že je jedno, či domáce hviezdy hovoria po rusky alebo po anglicky. Malkinovi sa veľmi nechce, mikrofónom venuje sotva pár sekúnd. „Bol to fakt dlhý let. Pospal som si. Na ľade som sa len povozil,“ odvetí.

Novinári z neho dostanú ešte jednu vetu. „Áno, letel som so Sidneym Crosbym, ale počas letu sme sa už nerozprávali. Každý sme sedeli s krajanmi. Nebol už ani priestor na vtipkovanie,“ dodáva jeden z najlepších hokejistov sveta.

Ovečkin, Malkin a Siomin

Rusi mali uzavretý tréning. Nakúkajúcich zvedavcov na neho nepustili. Bližšie informácie sa dozvedeli až od Ovečkina, ktorý prezradil, ako bude vyzerať elitný útok zbornej.

„Trénoval som s Malkinom a Siominom. Rozumieme si, bolo to super. Každý vie, čo má robiť. Dôležité je, aby sme hrali jeden pre druhého,“ hovoril kapitán Washingtonu.

V mixzóne sa najviac riešilo, či nastúpi na prvý zápas proti Slovincom kapitán Rusov Pavel Daciuk.

V NHL nehral kvôli zraneniu. Nad jeho štartom vyjadril pochybnosti aj tréner Detroitu Mike Babcock, ktorý v Soči vedie Kanadu.

avizo.jpg

Daciuk na prvý zápas nastúpi

„Počkajte, veď vám ho vytiahnem na ľad. Uvidíte, v akej je skvelej forme. Dal si dnes voľnejší deň, možno sa necíti úplne stopercentne. Ale žiadny strach, v prvom zápase hrať bude,“ dodáva Malkin a mizne v šatni.

Ovečkin pokračuje vysmiaty. So zámorskými novinármi vtipkuje, je žoviálny. Hovorí o skvelej forme vo Washingtone, keď dal v 55 zápasoch 40 gólov alebo o zodpovednosti za národ.

Nezaskočí ho ani posledná otázka. „Či mám životnú formu? Teraz nie, ale o dva, tri dni príde,“ zakončuje.

Slovensko hrá s Ruskom v nedeľu 16. februára.

Súvisiace články