Piatok, 17. septembra, 2021Meniny má Olympia

Ovečkin dostal ranu do kolena a zúril. Sám už pritom podobne fauloval

(Autor: TASR/AP)
Sportnet|7. feb 2011 o 13:05

Hviezdny hokejista Alexander Ovečkin inkasoval nepríjemný faul do kolena a veľa sa kvôli tomu hneval na pittsburského Matta Cookea. Sám pritom v minulosti predviedol dva podobné zákroky.

WASHINGTON.

Koleno na koleno, to je jeden z najnebezpečnejších a najzákernejších faulov v hokeji. Kĺb pri náraze často nevydrží nápor a výsledkom môžu byť napríklad pretrhnuté väzy.

Preto je pochopiteľné, že Ovečkin po Cookeovom ataku okamžite vyštartoval a so spoluhráčom Nicklasom Backstromom sa išli pomstiť. Veď aj s pittsburským útočníkom a vyhláseným tvrďasom mali v zápase niekoľko ďalších konfliktov.

„To je Matt Cooke. Mám k tomu niečo dodať? Nebolo to prvýkrát, čo predviedol toto rodeo. Robí to pravidelne a potom ide za rozhodcom a pýta sa, čo zlého urobil. Pritom sám dobre vie. Vôbec o tom nepochybuj, je v tomto dobrý," hneval sa po zápase washingtonský kouč Bruce Boudreau.

Napokon aj Ovečkin si na ľade často neberie servítky. Pred dvoma rokmi v play off s Pittsburghom vyradil z hry krajana Sergeja Gončara podobne zákerným faulom, v decembri 2009 týmto zákrokom vyrukoval na Tima Gleasona z Caroliny.

Avšak tak nešťastne, že sa sám zranil a od tej doby si dáva pozor. Tentoraz vyviazol bez zranení, aj keď si na ľade koleno niekoľkokrát kontroloval. Po zápase už vychladol a na Cookeovu adresu povedal: „To je jeho štýl, je to OK".

„Iba som sa snažil získať puk a zrazili sme sa," vyhováral sa zlý muž Pittsburghu a zastal sa ho aj kouč Dan Bylsma. „Nemyslím, že to bol až tak hrozný kontakt."

Súvisiace články