Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

Ovečkin bol na finále Stanleyho pohára

Sportnet|29. máj 2004 o 00:00

TAMPA BAY - Druhé finálové stretnutie bojov o Stanleyho pohár medzi Tampou Bay a Calgary (4:1) sledoval v hľadisku aj ruský hokejista Alexander Ovečkin, ktorý sa pravdepodobne stane jednotkou tohtoročného draftu.


Alexander Ovečkin je najvyššie hodnotený mladík pred vstupným draftom NHL. FOTO - ČTK/AP"Je to skvelý pocit. Jarome Iginla, Nikolaj Chabibulin - skvelí hráči. Superhviezdy NHL a ja som sa s nimi mohol stretnúť," povedal Ovečkin po tom, ako dostal možnosť hovoriť v St. Pete Times Forum s hráčmi oboch celkov. Ovečkina si pravdepodobne vyberie v drafte z prvého miesta Washington a ruský mladík má všetky predpoklady stať sa budúcou hviezdou NHL: "Vždy chcem byť najlepší. Keď hrám, chcem byť jednotkou, rovnako chcem byť prvý aj v drafte."

Úrad centrálneho skautingu (CSB) ohodnotil ruského praváka ako kompletného hokejistu, ktorý môže hneď naskočiť do ligy. Medzi jeho prednosti patrí rýchlosť, kontrola puku, prihrávka, strela, fyzická hra i defenzívna činnosť.

Okrem Ovečkina boli na zápase i krídelníci Andrew Ladd a Alexandre Picard, obranca Cam Barker a brankár Alvaro Montoya. Všetci patria medzi vysoko hodnotených juniorov a zúčastnia sa na júnovom drafte (26. - 27.) v Raleghu.

Návšteva veľkých kandidátov na prvú pozíciu v drafte v zápase finále Stanleyho pohára je istou tradíciou. "Ja som bol v 98. na finále Washingtonu s Detroitom a bol to výborný zážitok," povedal incent Lecavalier pre agentúru AP. Nadaný center sa stal prvým draftovým výberom Tampy v roku 1998. "Vtedy som si ten zápas vychutnal. Potom až do draftu bude silnieť záujem médií."

(sita, sb)

Súvisiace články