Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Ouvertúra sa skončila "tancom" na mantineli, ubolené partie tak stvrdli, že sa nemohol ani vyspať

Sportnet|Publikované 14. okt 2002 o 22:00

Poprad - Ani sa poriadne nerozkukal v novom prostredí a už sa dostal do polohy maróda. Smola. Aj to však patrí k hokeju a Miroslav Štefanka (na

snímke v bielom ešte v súboji proti terajším spoluhráčom v ŠKP) to veľmi dobre vie. Len čo sa objavil na súpiske popradského tímu, figuroval v zostave Podtatrancov v meraní síl v Liptovskom Mikuláši. Tam sa však dostal do nepríjemného stretu a utrpel narazenie boku aj chrbta.

"Protihráč ma prehol cez mantinel, otočilo ma to na ňom, vyvrátilo. Duel som dohral, ale na druhý deň narazené partie stvrdli, že mal som tri dni problémy vyspať sa, prevrátiť na druhý bok. Pauzoval som tri stretnutia, ale už sa to lepší a dnes by som mal na zápas nastúpiť," poznamenal 29-ročný útočník, ktorý prišiel uprostred rozbehnutej sezóny zo Slovana do tímu policajtov na hosťovanie. Ani sám vlastne nevie, dokedy by mal pod Tatrami pôsobiť. "Na to by lepšie vedeli odpovedať funkcionári. Uvidí sa, niečo som počul aj o tom, že by prípadne z toho mohol byť neskôr i prestup." Odchovanec nitrianskeho hokeja nebol na začiatku ročníka spokojný so svojím uplatnením pri Dunaji. Chcel viac hrávať, nie iba paberkovať vo štvrtej formácii. "Aj v treťom trojzáprahu som iba párkrát naskočil na ľad a to ma neuspokojovalo. Preto som sa sám pýtal zo Slovana preč a manažér mi vyhovel." Stačil na to vlastne jeden deň. "V stredu som to funkcionárom v Bratislave nadhodil, hneď sme sa dohodli a v piatok som si už obliekol dres ŠKP." Táto možnosť vyhovovala belasému klubu i hráčovi. Mohol si vybrať, kam zamieri, objavilo sa viac možností na to, kde zakotví. Vážnymi kandidátmi boli ešte Žilina aj Martin "Poznal som sa ešte z čias, keď hrával, s prezidentom popradského klubu, preto sme sa tiež rýchle dohodli, že idem do ŠKP."

Miro dosiaľ vo svojej kariére účinkoval v oboch nitrianskych tímoch a tiež hosťoval predtým v Trnave. V Slovane sa predstavil pred dvoma rokmi, keď bol majstrom, potom odišiel do Liberca. Na otázku, prečo sa rozhodol pre popradskú striedačku, naznačil, že mnohých chlapcov poznal z pôsobenia v Bratislave a Nitre Kollára, Kolbu, Verčíka, Barta, Galla. "Mančaft vyzerá dobre, hoci mal predtým smolu, že nevyhrával. Momentálne je to ale už iné, karta sa našťastie obrátila v prospech nás. Pri premiére v Liptove som si zahral dosť, tréneri ma často posielali na ľad. Nastupoval som v útoku s Romanom Tomasom a Petričkom. Teraz po skončení maródky by som mal hrať s Kloudom a Romanom Tomasom." Prirodzene, skúsenosti tohto hráča by mali vystužiť hernú fazónu nášho tímu. To koniec koncov prezradil aj tento útočník. "Tréner Ján Šterbák mi naznačil, že som ostrieľaný borec a spolieha sa na to, že potiahnem mladších." Miro je bojovník a jeho devízou je nezlomnosť za každej situácie. Aj preto na jeho vyliečenie kormidelníci - rovnako ako on - netrpezlivo čakali.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.