Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

OTVORENÝ LIST - Spojme sa pre futbal - krásny slogan, no nič neriešiaci

Sportnet|Publikované 3. dec 2008 o 23:00

Mám 60 rokov, z toho 52 rokov som spätý s futbalom a naivne som si myslel, že ma už nič nemôže prekvapiť. No mýlil som sa. Tri týždne riešila

disciplinárka zápas Gelnica - Odorín. To, že v inkriminovanom zápase hral hráč domácich neoprávnene, je evidentné. Podali sme oficiálny protest, doložili fotky hráča, máme vyjadrenie hráča Gelnice v sprchách, kde sa sťažuje, že v sobotu hral za Žakarovce a v nedeľu za Gelnicu. Na dôvažok, od zápasu s Odorínom sa hráč s menom Farkas už neobjavil v zostave Gelnice do konca súťaže. Treba iné dôkazy? Naše boli nedostatočné. Pýtam sa, dokedy budeme trpieť, aby si v gelnickej doline, kde ich nikto nepozná, robili, čo chcú. V našom okrese to nie je možné, lebo tu každý každého pozná. Každý, kto ma len trošku pozná, vie, že je to proti mojím zásadám. Ale pre niekoho to nie je problém. Podotýkam, že sa to nestalo po prvýkrát. Pýtam sa kompetentných, dokedy ešte? Chceme, aby čo najviac divákov chodilo na futbal, ale my ich takýmito prešľapmi od futbalu odrádzame.

Ďalšia vec, ktorá má trápi už takmer pol roka a musím ju zo seba dostať: Po vyhranom súťažnom ročníku, keď sme postúpili do vyššej súťaže, sme boli pozvaní do Tepličky, kde v rámci SOFZ sa konalo odovzdávanie ocenení. Z rôznych príčin tam nebol ani jeden zástupca Odorína. Tak sme dostali pokutu. Ale ja sa pýtam kompetentných na SOFZ čo tak mužstvu, ktoré postúpilo, prísť v novom ročníku na prvý domáci majstrovský zápas poblahoželať, odovzdať cenu, aby si aj domáci diváci vychutnali atmosféru, že ich miláčikovia niečo dosiahli. Veď my ten futbal hráme pre nich a nie pre svoju súkromnú zábavu. Kompetentní by sa mali zamyslieť, či by to takto nebolo lepšie. Veď tých mužstiev v rámci SOFZ nie je zas tak veľa. Ja nechcem rozdávať rady, ako by sa to dalo urobiť, len chcem, aby ste túto možnosť vzali do úvahy. Preto v rámci hesla "Spojme sa pre futbal" sa naozaj spojme.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.