Štvrtok, 17. júna, 2021Meniny má Adolf

Ottawa zmazala štvorgólové manko

SITA|16. jan 2004 o 11:32

NEW YORK 16. januára (SITA) - Kanadsko-americká NHL pokračovala vo štvrtok deviatimi zápasmi, v ktorých sa predstavilo osem slovenských hokejistov. Ako jedinému sa podarilo skórovať obrancovi Ottawy Zdenovi Chárovi, ktorého vyrovnávajúci gól zabezpečil s

enátorom bod za remízu 4:4 v domácom súboji proti Islanders. Najvyšší hráč NHL využil v 49. minúte presilovku a svojím deviatym gólom sezóny dokončil veľký comeback Senators v tomto stretnutí. Mužstvo z hlavného mesta Kanady prehrávalo po 35 minútach hry už 0:4 a vyzeralo to s nimi zle - nedobre. Potom však krídelník John Langfeld prekonal dovtedy nepriestrelného Gartha Snowa, ktorý následne inkasoval v tretej tretine tri góly v priebehu piatich minút a dvanástich sekúnd. "To je presne to, čo robia iba veľké tímy - nikdy sa nevzdávajú. Je to pre nás dobré znamenie, musíme sa z toho poučiť. Ukázali sme, že naše mužstvo má charakter," povedal po zápase najproduktívnejší hráč Ottawy Marián Hossa. ktorý si pripísal na svoje konto iba dve mínusky. "Chýba nám Alfie a je ho veľmi ťažké nahradiť. Cez sezónu sa každý tím musí vyrovnať so zraneniami a chorobami svojich hráčov. Je to zároveň šanca pre druhých, aby ukázali, čo v nich je," reagoval na absenciu kapitána Senators Daniela Alfredssona Zdeno Chára, ktorý okrem gólu pridal aj asistenciu a štyri trestné minúty.

V zápase plnom zvratov prišiel Phoenix o šnúru deviatich zápasov bez prehry iba 47 sekúnd pred záverečnou sirénou, keď útočník domáceho Nashvillu Scott Hartnell tečoval strelu obrancu Kima Timonena a stanovil skóre na konečných 4:3. "Som rád, že sme vyhrali napriek tomu, že to od nás nebol najlepší výkon. Veľkou prekážkou bol pre nás Sean Burke. V druhej tretine sme mali päť čistých šancí, ale Sean všetky zlikvidoval," zhodnotil zápas domáci tréner Barry Trotz. Z trojice Slovákov sa bodovo presadil iba obranca Coyotes Radoslav Suchý, ktorý zaznamenal jednu asistenciu.

O štvrté víťazstvo St. Louis s Columbusom (5:3) v tejto sezóne sa postarali center Eric Boguniecki, autor dvoch gólov, a rakúsky brankár Reinhard Divis, ktorý zaznamenal víťazstvo vo všetkých z troch doterajších štartov v drese Blues. Slovenský útočník Pavol Demitra si pripísal prihrávku na gól Chrisa Prongera v prvej tretine, ale aj jednu mínusku.

Tampa Bay rozhodla o zisku dvoch bodov v dueli s Carolinou v prvej tretine, keď v priebehu prvých 15 minút strelili hráči Lightning päť gólov vrátane hetriku krídelníka Martina St. Louisa, jeho druhého v kariére. Veterán domácich Dave Andreychuk dosiahol svojím deviatym presným zásahom sezóny hranicu 1300 bodov, čím sa stal iba 25. hráčom v histórii NHL, ktorému sa to podarilo. "Vyhrávať v tejto lige nie je ľahká záležitosť. V druhej tretine sme sa uspokojili s výsledkom, čo sa nám mohlo v závere vypomstiť. Pozitívom je, že sme nakoniec zápas dotiahli do víťazného konca. Dôležité sú dva body a ideme ďalej," reagoval na margo zhoršeného výkonu svojho tímu v ďalších dvoch tretinách tréner Lightning John Tortorella.

Boston zaznamenal na ľade Buffala piate víťazstvo v rade, keď mu na to stačil jediný gól z hokejky Sergeja Samsonova. Brankár Bruins Felix Potvin sa blysol 27 úspešnými zásahmi a zaknihoval si 31. shutout kariéry. "Musíme pokračovať v nastúpenom trende a víťaziť. Vyzerá to, že momentálne všetky mužstvá z Východnej konferencie zbierajú body a keď sa chceme dostať v tabuľke vyššie, musíme robiť to isté," vyjadril sa po zápase Potvin. Buffalo tak prehralo pred vlastným publikom prvýkrát po sérii siedmich duelov.

Súboj dvoch odvekých rivalov z Atlantickej divízie Rangers a New Jersey sa skončil nerozhodne, keď domáci Mathiew Barnaby vyrovnával na konečných 3:3 po geniálnej prihrávke Marka Messiera spoza bránky iba 99 sekúnd pred záverečnou sirénou. Brankár Devils Martin Brodeur nastúpil na svoj 50. zápas v rade proti Rangers v základnej časti NHL.

Dallasu sa nevydarila odveta zo sobotňajšiu domácu prehru a podľahla Coloradu aj na jeho ľade 1:4. Opäť úradoval švédsky kanonier Peter Forsberg, ktorý dvoma gólmi na 2:0 a 3:0 definitívne zlomil odpor Stars. Držiteľ Hart Trophy z minulej sezóny pre najužitočnejšieho hráča základnej časti sa po svojom zranení vrátil vo veľkom štýle, keď v desiatich zápasoch zaznamenal 5 gólov a 12 asistencií. Avalanche vyhrali v deviatich z posledných 13 zápasov.

Edmonton vyhral tretíkrát z posledných štyroch stretnutí a opäť mu k tomu dopomohol švédsky brankár Tommy Salo. Tridsaťdvaročná opora Oilers zneškodnila všetkých 28 streleckých pokusov hráčov Anaheimu a pripísala si na svoje konto už druhé čisté konto v ostatných štyroch dueloch a celkovo 36. v kariére. Anaheim predĺžil svoju sériu bez víťazstva na osem zápasov.

San Jose pokračuje vo výborných výkonoch. V domácom prostredí vyhralo nad silným Vancouverom 3:1 a zvýšilo svoj náskok na čele Pacifickej divízie na sedem bodov, čo je najviac zo všetkých šiestich divízii NHL. Vancouver tak prišiel o svoju osemzápasovú sériu neporaziteľnosti na ihriskách súperov.

Štvrtkové výsledky a štatistiky:

Buffalo - Boston 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Góly: 36. Samsonov (G. Murray, J. Thornton). Vylúčení: 1:2 na 2 min, navyše Peters - Doull na 5 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 27:24. Brankári: Noronen - Potvin. Diváci: 14 378.

NY Rangers - New Jersey 3:3 po predĺžení (1:0, 0:2, 2:1 - 0:0)

Góly: 19. Carter (Hlaváč), 41. Wiseman (Barnaby), 59. Barnaby (Messier, Malachov) - 26. Rasmussen (T. Stevenson, S. Niedermayer), 29. Pandolfo (Madden, S. Niedermayer), 45. Brylin (Martin, Larionov). Vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 33:33. Brankári: Dunham - Brodeur. Diváci: 18 200.

Tampa Bay - Carolina 5:4 (5:2, 0:1, 0:1)

Góly: 1. Richards (Stillman), 4. St. Louis (Lukowich), 11. St. Louis (T. Taylor, Andreychuk), 14. St. Louis (Stillman, Richards), 15. Andreychuk (Stillman, Richards) - 4. Brendl (D. Markov, Boughner), 18. Francis (Vašíček, Hill), 39. Cole (Vašíček, Hill), 50. Vašíček (Francis, Cole). Vylúčení: 7:7 na 2 min, navyše Dingman - Boughner na 5 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 26:24. Brankári: Chabibulin - Weekes (od 4. Storr). Diváci: 19 909.

Ottawa - NY Islanders 4:4 po predĺžení (0:2, 1:2, 3:0 - 0:0)

Góly: 35. Langfeld (Van Allen, Leschyshyn), 44. T. White (CHÁRA, Smolinski), 46. Havlát, 49. CHÁRA (Phillips, T. White) - 9. Peca (Hunter, J. Blake), 15. Weinhandl (Czerkawski, Kvaša), 32. Czerkawski (Weinhandl, Kvaša), 35. Peca (Hunter). Vylúčení: 12:12 na 2 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 44:38. Brankári: Lalime -Snow. Diváci: 17 197.

St. Louis - Columbus 5:3 (2:1, 0:1, 3:1)

Góly: 8. Boguniecki (Tkachuk, Backman), 18. Pronger (DEMITRA, Tkachuk), 49. Rycroft (Baron, Weight), 50. Boguniecki (Čajánek, Chavanov), 60. Drake (Rycroft) - 14. Žerdev (Marchant, Výborný), 32. Marchant (Westcott, Sanderson), 42. Sanderson (Žerdev). Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 26:26. Brankári: Diviš - Denis. Diváci: 17 709.

Nashville - Phoenix 4:3 (2:1, 1:2, 1:0)

Góly: 5. Hutchinson (Walker), 11. Židlický (Timonen, G. Johnson), 38. Erat (Archipov), 60. Hartnell (Timonen, Židlický) - 17. Langkow (Taffe, Hrdina), 26. Cleary (Savage, B. Ference), 33. Savage (Mara, SUCHÝ). Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 32:24. Brankári: Vokoun - Burke. Diváci: 10 377.

Colorado - Dallas 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)

Góly: 30. Hinote (Nikolišin, Larsen), 38. Forsberg (Hejduk, Morris), 50. Forsberg, 58. Larsen (Tanguay, Nikolišin) - 55. Zubov (Morrow, Arnott). Vylúčení. 4:3 na 2 min, navyše Worrell - Downey na 5 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 22:30. Brankári: Aebischer - Turco. Diváci: 18 007.

Edmonton - Anaheim 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Góly: 15. Hemský (Moreau). Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky á oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 16:28. Brankári: T. Salo - Gerber. Diváci: 16 839.

San Jose - Vancouver 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)

Góly: 12. Koroľuk (McCauley, Rathje), 13. Cheechoo (Ricci, S. Thornton), 44. McCauley (Ekman, Koroľuk) - 44. Näslund (King, Reid). Vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku. 30:35. Brankári: Nabokov - Cloutier. Diváci: 15 017.