Streda, 20. októbra, 2021Meniny má Vendelín

Ottawa Senators je opäť na predaj

TASR|28. feb 2003 o 11:17

Ottawa 28. februára (TASR) - Finančnými problémami sužovaný hokejový klub zámorskej NHL Ottawa Senators je od štvrtka opäť na predaj. Spoločnosť PricewaterhouseCoopers ...

Ottawa 28. februára (TASR) - Finančnými problémami sužovaný hokejový klub zámorskej NHL Ottawa Senators je od štvrtka opäť na predaj. Spoločnosť PricewaterhouseCoopers Inc., ktorá je zodpovedná za dohľad nad transakciou, oznámila, že opätovne hľadá ponuky pre kanadský klub.

"Ako výsledok nedodržania záväzkov sme sa so súhlasom partnerov rozhodli uskutočniť predaj a ponúknuť klub viacerým záujemcom," napísala spoločnosť vo svojom vyhlásení.

Väčšinový majiteľ Senators Rod Bryden začiatkom mesiaca oznámil, že klub sa dostane na trh, kde bude na predaj po tom, ako sa v januári dostal pod nútenú správu. Kúpnu cenu klubu odmietol Bryden prezradiť.

Ottawa Senators sa napriek výborným výkonom v súťaží borí finančnými problémami spôsobenými najmä vysokou daňovou záťažou a nižšou hodnotou kanadského dolára oproti americkému. Klub pritom platí dane a hráčov v drahšej americkej mene a má dlhy vo výške 400 miliónov kanadských dolárov.

Súvisiace články