Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Ottawa prepustila trénera Jacqua Martina

Sportnet|24. apr 2004 o 00:00

OTTAWA - Dva dni po tom, čo hokejisti tímu Ottawa Senators vypadli v prvom kole play off NHL s Toronto Maple Leafs, sa vedenie klubu rozhodlo odvolať z funkcie hlavného trénera Jacqua Martina.

"Cítime, že sa musíme vybrať iným smerom. V kabíne je potreba zmeny hlasu. Vinu na prehre nesú aj hráči, ale nemôžete vyhodiť 29 hráčov," povedal generálny manažér Senators John Muckler. "Potrebujeme zmenu a som si istý, že sme urobili správny krok," pokračoval Muckler, ktorý nevylúčil ani zmeny v kádri.

Toronto je záhubou Ottawy v bojoch o Stanleyho pohár. V posledných piatich rokoch stroskotala Ottawa na Toronte štyrikrát. Martin, ktorý v januári predĺžil kontrakt o dva roky, bol ottawským koučom dlhých osem rokov a pod jeho vedením sa mužstvo vypracovalo na špičku ligy. V play off sa však senátorom aj so Slovákmi Mariánom Hossom, Petrom Bondrom a Zdenom Chárom veľmi nedarilo. V základnej časti zaznamenal Jacques Martin s Ottawou pozitívnu bilanciu 341 výhier, 249 prehier a 96 remíz, v play off však už len 31 výhier a 38 prehier. Jeho nástupca zatiaľ nie je známy.

"Musíme nájsť niekoho, kto z našich hráčov vytiahne viac vodcovských schopností," uviedol Muckler, ktorý nemá záujem vrátiť sa k trénerstvu. Medzi potenciálnych kandidátov patria podľa kanadskej televíznej stanice TSN bývalý kouč St. Louis Blues Joel Quenneville, špeciálny asistent v New Jersey Devils Larry Robinson a asistent trénera Detroit Red Wings Barry Smith.

Martin prišiel do Ottawy v sezóne 1995/1996 z klubu Colorado Avalanche, kde robil asistenta. Funkcie hlavného trénera sa ujal 24. januára 1996 po tom, ako klub prepustil Dava Allisona.

Súvisiace články