Sobota, 19. júna, 2021Meniny má Alfréd

Ottawa pracuje na prestupe Bondru

TASR|25. jan 2004 o 04:08

Washington 25. januára (TASR) - Meno slovenského hokejového reprezentanta Petra Bondru je čoraz intenzívnejším predmetom rokovania Washingtonu Capitals ...

Washington 25. januára (TASR) - Meno slovenského hokejového reprezentanta Petra Bondru je čoraz intenzívnejším predmetom rokovania Washingtonu Capitals a Ottawy Senators. Je pravdepodobné, že sa po štrnástich sezónach NHL strávených v hlavnom meste USA bude sťahovať do metropoly Kanady.

Senators podľa zámorských médií už predostreli aj konkrétnu ponuku na výmenu. Do Washingtonu by malo putovať právo výberu v prvom, alebo v druhom kole tohtoročného vstupného draftu a jeden nádejný hokejista. Správy o trejde majstra sveta z Göteborgu a bronzového medailistu z Helsínk sa spustili po tom, čo majiteľ Caps Ted Leonsis vyhlásil, že pre neuspokojivé výsledky sa pokúsi predať najväčšie hviezdy tímu. "Bondra by sa senátorom zišiel pre viaceré dôvody. Je použiteľný pravom aj ľavom krídle, konštatne dokáže strieľať góly, je zodpovedný v obrannej činnosti a trénerovi Jacquesovi Martinovi by v play off ponúkol viacero možností na zloženie zostavy," tvrdí kanadský denník Ottawa Sun. Problém by nemal spôsobiť ani Bondrov kontrakt, ktorý znie na 4,5 milióna dolárov. Do konca sezóny by senátorov stál Bondra približne 1,7 milióna.

"Nie je mi známe, že by takéto rokovania prebiehali," tvrdí síce Bondrov agent Rich Winter, ale po kanadských médiách informácie o rokovaniach ponúkajú aj washingtonské. Sám Bondra by sa z mesta nerád sťahoval, ale túto možnosť nevylúčil: "Tých výmien bude zrejme viac a sám som zvedavý, čo sa udeje. Neviem si predstaviť, že by som po tých dlhých rokoch hral v inom klube. Takže neviem, aké emócie by vo mne vyvolal príchod do klubu ako Ottawa, ktorý má dobré šance na triumf v Stanleyho pohári."

ph fi

Súvisiace články