Streda, 16. júna, 2021Meniny má Blanka, Bianka

Ottawa chce Hašeka, o Bondrovi až v lete

SITA|15. máj 2004 o 15:01

OTTAWA 15. mája (SITA) - Tím hokejovej NHL Ottawa Senators sa intenzívne zaujíma o českého brankára Dominika Hašeka. Tvrdí to denník Ottawa Sun. Hašekovi po aktuálnej sezóne končí zmluva s Detroitom a ...

OTTAWA 15. mája (SITA) - Tím hokejovej NHL Ottawa Senators sa intenzívne zaujíma o českého brankára Dominika Hašeka. Tvrdí to denník Ottawa Sun. Hašekovi po aktuálnej sezóne končí zmluva s Detroitom a červené krídla sa zrejme zrieknu služieb šesťnásobného držiteľa Vezinovej trofeje, ktorý drvivú väčšinu tohto ročníka pauzoval pre zranenie triesiel. Gólmansky post je dlhší čas slabinou senátorov a generálny manažér John Muckler sa s najväčšou pravdepodobnosťou rozlúči s Patrickom Lalimom. Ten v posledných sezónach hájil ottawskú bránku, ale podával nevyrovnané výkony. V tom prípade by sa otvorili dvere pre 39-ročného Hašeka. Olympijského víťaza z Nagana Muckler pozná z pôsobenia v Buffale. "Dominik sa zotavuje z operácie triesel a onedlho začne s tréningom na ďalšiu sezónu. Má veľkú chuť opäť hrať a víťaziť," povedal hráčov agent Rich Winter. Hašeka by radi videli vo svojom tíme aj iné kluby. Vo Vancouveri by mohol nahradiť nestáleho Dana Cloutiera, v Toronte veterána Eda Belfoura a v St. Louis Chrisa Osgooda.

Hašekov agent Winter reprezentuje aj záujmy slovenského útočníka Petra Bondru. Toho senátori získali vo februári z Washingtonu. Ottawské vedenie sa teraz musí rozhodnúť, či využije 4,5-miliónovú opciu na Bondru alebo mu vyplatia milión dolárov a rozlúčia sa s ním. "Nemyslím, že vypadnutie Senators z play off bola jeho vina. Čítal som, ako ho pán Muckler obhajoval. Budeme o tom rokovať, všetko sa vyrieši v lete," povedal o Bondrovi Winter.

Súvisiace články