Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

O troch bodoch pre Lokomotívu rozhodla penalta

Patrik Zajac zariadil tri body. Kapitán Lokomotívy zvádzal s Nitranmi množstvo ťažkých súbojov, nakoniec sa však z víťazstva predsa len tešil so svojím tímom on. (Autor: Erik Demek)
Sportnet|Publikované 8. máj 2016 o 22:00

Šieste víťazstvo Lokomotívy Košice v rade v nadstavbovej časti 2. futbalovej ligy ohodnotil jej kormidelník Branislav Sokoli stroho.

Šieste víťazstvo Lokomotívy Košice v rade v nadstavbovej časti druhej futbalovej ligy ohodnotil jej kormidelník Branislav Sokoli stroho: Bolo to ubolené víťazstvo a niekedy práve také majú vyššiu cenu, ako keď ide všetko ako namazané ložisko.

DRUŽSTEVNÁ. A veru mal pravdu. Nitra bola zdatným súperom a podľahla iba vinou Zajacom premenenej penalty. Tréner Nitry Robert Barborík sa cítil veľmi poškodený.

„Nerád obraciam svoju pozornosť na rozhodcov, ale tu na východ máte vo zvyku pýtať iba pokutové kopy. My ich nechceme, hoci i nám sa koľkokrát zdá, že i v náš prospech by ju mali niekedy nariadiť. My však nelamentujeme. Vrátil som sa z Česka, ale keď to tak má byť, to radšej idem pracovať. Mňa taký futbal nebaví,“ nechcel viac rozvíjať túto tému znechutený nitriansky tréner.

Nemala obvyklú paru

Všetci v Družstevnej videli i cítili, že Lokomotíva nemala obvyklú paru.

„Musíme uznať, že to bol kvalitný protivník a veru ťažko sme sa rozbiehali. Hral riadne do tela, nevypustil žiaden súboj. Aj v polčasovej prestávke nás tréner iba povzbudzoval do náročnej hry s cieľom nevypustiť ani na chvíľu a šanca musí prísť. Prišla a som rád, že ponúknutú príležitosť som využil,“ tešil sa z premeneného pokutového kopu kapitán tímu od Hornádu Patrik Zajac.

Zobral túto šancu na svoje kopačky z titulu svojej funkcie?

„Nie, boli sme na ňu poverení spolu s Leškom. Keďže faul bol na neho a stará futbalová pravda je, žeby faulovaný nemal na ňu ísť, zostal som v hre ja. Veril som si a zodpovednosť vzal na vlastné ramená. Vyšlo to jednoznačne a my sme si mohli v šatni zaspievať aj, že my tú ligu aj tak vyhráme. Trvá to od víťazstva v Borčiciach a je akoby našim ďalším amuletom šťastia, hoci vieme, že postúpiť nemôžeme," hral Patrikovi na perách úsmev.

Palec hore

A ešte poznámka na záver. Pri vstupe na štadión a v susedstve pokladne sa vynímal baner s výzvou k ušľachtilému činu.

Pre ťažko skúšaného otca jedného z hráčov Lokomotívy Dušana Koleka sa rozhodlo vedenie klubu i so svojimi fanúšikmi venovať výťažok zo vstupného na pomoc pri jeho liečbe.

Za toto im naozaj patrí palec hore.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.