Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Osy letia za titulom

Veľké finále. V sobotu sa môže rozhodnúť o nových majsterkách Slovenska. Popradčanky o tom nechcú ani počuť. (Autor: jope)
Sportnet|Publikované 10. mar 2014 o 23:00

Jedno víťazstvo delí Spišiačky od obhajoby majstrovského titulu.SP. NOVÁ VES. Po dvoch stretnutiach majú k zisku titulu majsteriek Slovenska v ľadovom hokeji bližšie dievčatá zo Spiša. V sérii hranej na tri víťazné stretnutia majú na svojom konte dve víťazstvá.

Skokan sa chce na Spiš vrátiť

V prvom finálovom súboji Novovešťanky nastrieľali šesť gólov, inkasovali dva. V druhom zápase sa domáce hráčky do poslednej sekundy strachovali o výsledok, keď zvíťazili o gól 3:2.

„Ťažké zápasy. V prvom zápase sme hrali veľmi dobre, vychádzali nám protiútoky, dali sme góly a to rozhodlo. V druhom zápase do osudového vylúčenia na desať minút sme mali hru pod kontrolou a vylúčením nám vypadla stredná útočníčka, ktorá tvorila hru a tým pádom sme sa dostali pod tlak. Dievčatá veľkou bojovnosťou, nasadením a obetavosťou sme jednogólový náskok udržali,“ povedal po dvoch náročných súbojoch tréner HC Osy Spišská Nová Ves Pavol Findura. Jeho reprezentačný kolega odchádzal zo Spiša smutný, ale odhodlaný sa tu ešte raz vrátiť.

„Bol to obojstranne dobrý a dramatický hokej. Koncová fáza zápasu bol otázna, nebolo jasné, kto sa bude tešiť na konci zápasu. Naše šance do prázdnej brány sa musia premieňať. V play–off je to veľmi dôležité. Ja pevne verím, že sa do Spišskej vrátime a že o majstrovi sa rozhodne v Spišskej Novej Vsi.“

V sobotu je na programe tretí zápas o 20. hodine, prípadný štvrtý súboj má začiatok v nedeľu o 16.30 hod.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.