Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Osvojil si umenie odísť v pravý čas, hokej nahradil podnikaním a uvoľnil priestor mladším

Sportnet|Publikované 29. okt 2002 o 23:00

Poprad Niektorí z hokejistov, čo predtým účinkovali vo farbách Podtatrancov v najvyššej súťaži, znezrady zmizli z dohľadu. Slavomír Ilavský zamieril

do Francúzska, Ivan Saloň sa dal na podnikanie a rovnako so športom sa - aspoň tak sa zdá nadobro rozlúčil aj Martin Frank (na snímke). V uplynulom ročníku ešte hájil farby Popradčanov, potom nebolo dlho jasné, či zakotví doma alebo sa poberie do cudziny. Nakoniec uprednostnil koniec kariéry? Zdá sa, že tak urobil dosť náhle, ale tento útočník skutočnosť uviedol na správnu mieru.

Definitívne rozhodnutie? "Určite. Koncom septembra som si povedal, že už nebudem hrať." Mali ste nejaké ponuky? "Vyskytli sa, nielen zo Slovenska, ale aj z cudziny, no povedal som si, že je načase odložiť korčule do kúta." Čo vás k tomu viedlo? "Treba dať šancu mladým talentovaným našim chlapcom..." To myslíte vážne alebo ste pridali trošku irónie? "Smrteľne vážne. Budem mať v novembri 34 rokov, to nie je najmenej, nie som predsa najmladší, takže najvyšší čas vyprázdniť priestor. Netreba to preháňať, siliť, umenie je opustiť vrcholovú scénu v pravý čas."

Martin ako popradský odchovanec preskákal toho v kariére dosť. Najvyššiu slovenskú súťaž si zahral vo farbách Popradu a Spišskej Novej Vsi v rokoch 1993-95, 1996-98, 2001/2002. Po skončení minulej sezóny sa rysovala možnosť zamieriť buď do Nemecka, Francúzska alebo sa pobrať k susedom na Spiš. "Myslím si, že som v hokeji už dosiahol svoj vrchol. Všeličo som na ľade prežil, pekné i menej veselé, som rád, že som sa oddal tomuto odvetviu. Bolo však už vhodné, aby som to nechal." Martin v minulom ročníku vo farbách materského tímu nenašiel zrejme také uplatnenie, ako očakával. Určite ho to ale neznechutilo natoľko, aby sa rozhodol okamžite, že to nechá tak. "Keby prišla ponuka zo Spišskej Novej Vsi skôr, niekedy v máji-júni, možno by som pokračoval ďalej. Čakal som do konca septembra, trénoval som, robil všetko pre to, aby som mohol hrať. Spišiaci sa ozvali začiatkom októbra, lenže to už bolo neskoro, na mojom rozhodnutí som nič nezmenil. Pokiaľ ide o zahraničné angažmán, zamietol som túto možnosť preto, lebo som nevidel v tom perspektívu vzhľadom na labutiu pieseň kariéry."

Frank pôsobil predtým aj v Dukle Trenčín, na vojenčine bol v Topoľčanoch, rok hral vo Francúzsku v Caen, dve sezóny si odkrútil v Nemecku (Lauterbach, Bayeruth, Wolfsburg). Od osemnástich rokov sa ocitol vo vrcholovom športe. Mal aj dlhšiu absenciu na ľade, jeden rok v druhej polovici 90. rokov mal od hokeja pauzu, keď bol v Amerike. Skúšal tam aj hrať, ale nakoniec si zarábal na živobytie prácou. "Zadné dvierka na prípadný návrat si nenechávam otvorené. Vrhol som sa na podnikanie, ale nie v športovej oblasti, ťaháme to vedno s jedným kamarátom," dodal už bývalý hokejista Martin Frank.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.