Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Osudný moment - Draho zaplatený nepochopiteľný kiks

Sportnet|Publikované 19. nov 2006 o 23:00

Michalovce Len prípadné víťazstvo v Zemplíne dávalo Šarišanom akú takú šancu na miestenku v prvej štvorke. Tatran teda musel útočiť a streliť nejaký

gól naviac ako súper, aby svoje predstavy naplnil. Prvé minúty východniarskeho derby nasvedčovali, že hostia to s ofenzívou myslia naozaj vážne. Mackovu strelu k pravej žrdi hneď na začiatku s námahou vyrazil Rodinger. Potom začal festival trápne pozahadzovaných možností v podaní Iskru. Po rohovom kope Gegiča z vnútra šestnástky vystrelil akoby z donútenia, v siedmej minúte namiesto snahy o okamžité zakončenie, sám pred brankárom Zemplína spracovával loptu hruďou a nepremenil ani samostatný nájazd na Rodingera, ktorého tiež neprekvapila hloavička z pár metrov rovno do náručia. O ďalších možnostiach škoda hovoriť. Rovnako ako "výkone" Browna, ktorý sa ku hre nedostal. Skoro každá lopta mu odskakovala, alebo pri jej spracovaní skončil, typicky, na tráve... Prešovu útok prakticky neexistoval, v obrane zase "kiksoval" Josl.

"Koňare" vysadili do sedla Zemplínčanov po štvrťhodinovej nádeji neuveriteľným kiksom ľavého obrancu Tomáša Josla (na snímke). V podstate ľahkú loptu smerujúcu do šestnástky Tatrana kontroloval tiesnený Ruskovským. Púšťal ju až k bránkovej čiare. Nakoniec ale o ňu takmer prišiel a tak "zatiahol záchrannú bzrdu". Bolo to však drahé zatiahnutie. Rozhodca Doboš nezaváhal ani na okamih a z bieleho bodu otvoril skóre Devečka. O chvíľu nato neistý Josl vyrobil ďalší kiks. Domáci mali druhý gól ako na podnose, no Stefanovič "tutovku" bravúrne zneškodnil. Po tejto chybe Prešovčania chystali prvé striedanie. Druhý polčas presedel Josl aj s druhým českým legionárom Davidom Čepom (hostia v snahe posilniť ofenzívu stiahli obrancu) už na tribúne. "Prečo som hneď neodkopol? Brankár mi zakričal, aby som loptu nechal. Tak som ju kryl do poslednej chvíle. Stefanovič potom "do toho vletel", ja som neodkopával a protihráč padol. Veľmi ma to mrzí, rád by som ten okamih vrátil, čo sa ale žiaľ,už nedá," opísal inkriminovaný moment zjavne zronený T. Josl. V tej chvíli ste už vari tušili, že ste v Michalovciach dohrali...? "Nie. Podstatnejším impulzom na moje striedanie bolo druhé zaváhanie, krátko po premennej jedenástke. Spravil som chybu. Nie je teda na čo sa vyhovárať. Zápas mi nevyšiel. Tak ma tréner vystriedal. A pritom som sa pred derby cítil v pohode. Chcel hrať, brániť a podporovať útočné snahy po kraji ihriska. Všetko ale vypálilo inak ako som chcel. Ako však vravím, môžem si zato len a len sám."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.