Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Osud futbalu v Strážskom mu nie je ľahostajný

Vrátil sa po štyroch rokoch. Jozef Štafura je opäť trénerom Strážskeho. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 3. mar 2015 o 23:00

Jozef Štafura chce v meste pozdvihnúť futbal a urobí všetko preto, aby preň zachránil štvrtú ligu.STRÁŽSKE. Nielen Sobrance a Veľké Kapušany, ale aj tretí zemplínsky účastník vo štvrtej lige skupine Juh Strážske vstúpi do jarných bojov pod vedením nového lodivoda.

Futbal v tomto mestečku zažíva v posledných rokoch ťažké časy, ale túto zimu bola situácia asi najhoršia za ostatné obdobie.

Kým v ostatných kluboch prebiehala príprava v plnom prúde, v Strážskom sa nedialo nič.

Klubu sa rozhodol podať pomocnú ruku skúsený tréner Jozef Štafura, ktorý je síce rodákom z Pavloviec nad Uhom, ale dlhé roky je už doma v Strážskom.

K A-mužstvu sa vrátil po štyroch rokoch.

Tréningy bez hráčov

Jozef Štafura skončil v priebehu jesene predčasne na lavičke piatoligových Petroviec nad Laborcom a teraz v zime vystriedal v Strážskom trénera Bartolomeja Petra.

„Funkcionári klubu ma oslovili ešte v januári. Bol som tam asi tri týždne, ale neabsolvoval som s mužstvom ani jeden tréning, pretože nikto nechodil, nanajvýš traja hráči. Povedal som si, že to nemá zmysel, tak som sa rozhodol skončiť. Našiel som si iný klub, krátko som bol v Udavskom. Potom ma však Strážania po nejakej schôdzi opäť oslovili, tak som sa vrátil. Nie je mi totiž osud futbalu v meste ľahostajný, lebo tu žijem. Pred týždňom v stredu sme sa opätovne dohodli,“ uviedol J. Štafura, pred ktorým je teraz kvantum roboty.

Dohnať kondíciu, poskladať káder, postaviť na nohy seniorský tím...

„Som maximalista a urobím všetko preto, aby sme tu štvrtú ligu zachránili. Futbal v Strážskom má veľkú tradíciu. Chcem pracovať seriózne a poctivo.“

Výborné podmienky

Podľa slov 66-ročného harcovníka, ktorý má za sebou aj pôsobenie pri slovenskej reprezentácii do 21 rokov s Milanom Lešickým, sa teraz tréningová dochádzka zlepšila, k dispozícii už mal aj 12 hráčov.

V nedeľu odohralo mužstvo prípravné stretnutie s Kusínom, ktorý doma porazil 5:2.

„Štvrtá liga je náročná, bez tréningov nemôžeme hrať ani okresnú súťaž. Pracujeme na doplnení kádra, v zápase sme skúšali nejakých hráčov, niektorí sa vrátili z iných klubov. Dôležité je, aby nás bolo dosť. S kým však v jari budeme hrať, to bude jasné až tesne pred začiatkom súťaže,“ uviedol kormidelník po jeseni štrnásteho celku tabuľky.

Z ŠK odišli viacerí hráči, ktorým skončili hosťovanie, do FK Humenné zamieril kapitán Filip Pavúk.

Zostať by však mali napríklad Tomáš Hirjak, Jakub Pavúk či Tomáš Michaliv, ktorý síce trénoval s Topoľanmi, ale Strážania ho presvedčili, aby sa vrátil.

„Je mi smutno, v akom stave je klub, zvlášť, keď tu sú po Michalovciach najlepšie podmienky v okolí. Verím, že klub pozdvihneme,“ dodal na záver J. Štafura.

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.