Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Oslavy titulu sa nateraz v Prešove odkladajú

Igor Čupryna. (Autor: TANPO)
Ján Leško|Publikované 11. máj 2018 o 00:00

Úradujúci majster svojich priaznivcov v tejto sezóne nie prvý raz sklamal.

PREŠOV. Úradujúci hádzanársky majster republiky svojich priaznivcov v tejto sezóne nie prvý raz sklamal.

Tri predošlé prehry v priebehu Slovnaft Handball Extraligy už pomaly upadali do zabudnutia, veď Tatran Prešov po suverénnych výhrach v semifinále play–off nad Šaľou, rázne začal aj finálovú sériu na domácom ihrisku s Topoľčanmi.

Lenže obhajca titulu, akoby sa už hotujúci na ďalšie majstrovské oslavy v Tatran handball arene, v druhom stretnutí na pôde súpera zakopol.

Druhý raz a navlas rovnako

V slovenskom extraligovom play–off Tatran Prešov neprehral od sezóny 2006/2007 tridsať zápasov v rade.

Trpkú pilulku musel prehltnúť až v stredajšom druhom finálovom dueli v Topoľčanoch.

Mimochodom na pôde tamojšieho HK Agro prehral úradujúci šampión už druhý raz v tomto súťažnom ročníku, a druhý raz, navlas rovnakým výsledkom 27:28.

Za zmienku stojí pripomenúť, že na tom istom ihrisku dokázal Prešov vyhrať v nadstavbovej časti SHE 23:15.

V prvom finále v THA zdolal Topoľčany vysoko 35:21, no keď mal potvrdiť svoje ambície, rozhodnúť finálovú sériu v troch zápasoch, hneď v druhom ich nenaplnil.

„Nemyslím, žeby práve naša domáca výhra mala nejaký vplyv na prehru v Topoľčanoch,“ mienil najlepší prešovský strelec druhého finálového duelu, šesťgólový Dominik Krok.

„Hoci v podvedomí sme sa azda domnievali, že sa nám nemôže nič stať. O to väčšmi nás všetkých to zakopnutie v sérii veľmi mrzí. Neostáva nám iné, než zdvihnúť hlavy a ďalšie zápasy už úspešne zvládnuť.“

Zbavili sa rešpektu a uspeli

Jednoznačne dôslednejšie sa na druhý finálový zápas pripravili domáce Topoľčany.

Hoci sa museli zaobísť bez jednej zo svojich opôr, zraneného skúseného gólmana Meluša, tím trénera HK Agro Pavel Farářa prevýšil tentoraz Prešovčanov vo viacerých ukazovateľoch. Hlavne však domáci pre úspech svojich farieb spravili na ihrisku viac.

„V Prešove sme začali s príliš veľkým rešpektom, súperovi na začiatku odovzdali veľa, z čoho ten profitoval. Z toho sa chceme poučiť, doma zdvihnúť hlavy a viac si veriť,“ povedal okrem iného po zápase v THA topoľčiansky tréner.

Po druhom mohol už spokojný konštatovať, že na jeho slová došlo.

„Hlavne v prvom polčas sme boli agresívnejší, sebavedomejší a zrazu sme sa presvedčili, že aj s takým silným súperom sa dá hrať. Nie vždy vyhrávať, ale ak nám okolnosti budú nahrávať, tak nejaký ten zápas sa s Prešovom dá vyhrať. Nuž a dnes sa nám viacero faktorov zišlo do jedného úspešného celku a aj s patričnou dávkou športového šťastia sme zápas vyhrali. Dôležité bolo, že sme na začiatku za pre nás nepriaznivého stavu nespanikárili a trpezlivo hrali o svoju šancu. Výborne nám za skvelou obranou chytal brankár Králik. Tatranu tento zápas zjavne nesadol, vybral si slabší deň, čo sme využili, keď sekundu pred koncom spečatili našu výhru. Sme šťastní, že sa finálová séria vráti k nám ešte raz.“

Na hlbšie analýzy času niet

Na druhej strane sklamanie z prehry neskrýval ani generálny manažér Tatrana Prešov Miroslav Benický.

„Pochopiteľne, všetci sme sklamaní. Topoľčany aj týmto výkonom potvrdili, že sú vo finále právom. Rozhodne by sa nám ale nemalo stávať, aby nás súper takto prevýšil v hernom nasadení. Na hlbšie analýzy veľa času niet, pretože už v sobotu hráme tretí finálový zápas. Nuž a v ňom musí naše mužstvo podať kvalitatívne diametrálne odlišný výkon. Imperatív je domáce víťazstvo i to, aby sa sobotný výkon v ničom nepodobal tomu, čo naše mužstvo predviedlo v Topoľčanoch predovšetkým v prvom polčase.“

Stav finálovej série medzi Tatranom Prešov a HK Agro Topoľčany je po dvoch zápasoch nerozhodný.

Tretí sa začne v THA zajtra o 18. hodine.

Súvisiace články