Nedeľa, 17. októbra, 2021Meniny má Hedviga

Oslavy Edmontonu spestrí zápas NHL pred 55 tisíc divákmi, príde aj Gretzky

TASR|4. jún 2003 o 13:43

Edmonton 4. júna (TASR) - Kluby Edmonton Oilers a Montreal Canadiens odohrajú novembrový zápas NHL pod holým nebom na štadióne Commonwealthu, ktorý ...

Edmonton 4. júna (TASR) - Kluby Edmonton Oilers a Montreal Canadiens odohrajú novembrový zápas NHL pod holým nebom na štadióne Commonwealthu, ktorý pojme viac ako 55.000 divákov.

Zápas bude súčasťou osláv 25. výročia založenia klubu olejárov. V popoludňajšom "predkrmovom" súboji bývalých hráčov oboch tímov nastúpi aj kanadská legenda Wayne Gretzky. Ten v minulosti vyhlásil, že sa v zápasov veteránov zúčastňovať nebude, ale keď ho oslovil jeho bývalý spoluhráč a dnes generálny manažér Oilers Kevin Lowe, so štartom výnimočne súhlasil.

"NHL s tým tiež súhlasila," povedal prezident Oilers Patrick LaForge, ktorý povrdil, že sa rozprával aj so šéfom Hráčkej asociácie Bobom Goodenowom. "Neexistuje žiadna prekážka, ktorú by sme neprerokovali." Myšlienka na neobvyklý zápas pod holým nebom sa zrodila po tom, ako hokejový duel medzi Michigan State a Univesity of Michigan pritiahol 6. októbra 2001 na futbalový štadión 74.554 divákov.

ja ph

Súvisiace články