Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

Oslavovalo sa aj v Calgary

Sportnet|11. jún 2004 o 00:00

TAMPA, CALGARY - Koniec hokejovej sezóny oslavovali fanúšikovia oboch finalistov Stanleyho pohára. Slávnostnejšia ceremónia sa konala vo floridskej Tampe, víťazný tím vítalo 20 000 priaznivcov. Mužstvo Lightning získalo prestížnu trofej lorda Stanleyho ..


Brankár Calgary Flames Miikka Kiprusoff zdraví fanúšikov na Olympijskom námestí v Calgary. FOTO - ČTK /APTAMPA, CALGARY - Koniec hokejovej sezóny oslavovali fanúšikovia oboch finalistov Stanleyho pohára. Slávnostnejšia ceremónia sa konala vo floridskej Tampe, víťazný tím vítalo 20 000 priaznivcov. Mužstvo Lightning získalo prestížnu trofej lorda Stanleyho prvý raz v 12-ročnej existencii klubu. "Bez vás by sme to nedokázali, tento pohár patrí aj vám," povedal nadšenému davu kapitán Tampy Dave Andreychuk, ktorý držal víťaznú trofej počas cesty otvoreným autobusom.

Calgary ako prvé kanadské mesto po 11 rokoch šancu na zisk Stanley Cupu nevyužilo, ale fanúšikovia oslavovali mužstvo plameňov ako víťazov. V hlavnom meste štátu Alberta sa ich zišlo 30 000 a v červených klubových dresoch zaplnili celé Olympic Plaza. "Ďakujeme vám za podporu počas celej sezóny. Vytúžený pohár sme nezískali, ale sme hrdí na to, čo sme dokázali, a sme hrdí aj na vás, lebo máme najlepších fanúšikov na svete," adresoval posolstvo priaznivcom Calgary kapitán tímu Jarome Iginla. (sita)

Súvisiace články