Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Osladia červení diabli Königov návrat?

Sportnet|Publikované 11. okt 2002 o 22:00

Bratislava - Tridsaťročný gólman švajčiarskeho FC Zürich Miroslav König môže byť práve tým, kto bude hájiť slovenské konto proti Beckhamovi, Owenovi,

Scholesovi či Heskeymu. "Capko" bol v Jurkemikovej nominácii už pred zápasom s Českou republikou v Olomouci, zranil sa však a príležitosť logicky nedostal. Teraz ju má, dodajme, že po vyše roku. Naposledy chytal v auguste 2001, keď nám Iránci na Tehelnom poli nasúkali štvorku a vyhrali 4:3... Miro König dúfa, že to teraz bude iné. "Jasné, že ma nominácia veľmi potešila. Je to aj dôsledok toho, že po nevydarenej sezóne v FC Bazilej, kde som nedostával šancu chytať (resp. chytať v druholigovej bazilejskej Concordii, neoficiálnom "béčku" FC Bazilej - pozn. red.), som prestúpil do FZ Zürich, kde chytávam pravidelne. Aj preto si ma tréner Jurkemik všimol a mňa to len teší," hovorí König, ktorý naposledy podľa švajčiarskej tlače výborným výkonom pomohol zürišskému tímu k víťazstvu nad FC Luzern (2:1).

Mimochodom, tréner brankárov A - tímu Slovenska vyslovil názor, že momentálne má asi lepšiu fazónu Buček, ktorý pred týždňom odolal v odvete POhára UEFA ostrostrelcom Lazia Rím (0:0) a v pondelok ho v Gréckom pohári hráči favorizovaného Panathinaikosu prekonali len raz (0:1). "Ešte neviem, či dostanem možnosť postaviť sa do brány a byť jednotkou mužstva. O tom predsa rozhodne tréner Jurkemik, ja som však rád, že som v nominácii na Anglicko."

Miro König skúsenosti s anglickým futbalom má. Pred niekoľkými rokmi bojoval v európskych pohároch s anglickou Chelsea Londýn, ešte ako brankár Slovana Bratislava. "Chelsea? To už bolo dávno, ja však mám s Angličanmi čerstvejšiu skúsenosť. V Pohári UEFA sme hrali dva zápasy proti Aston Ville. Skúsenosti v každom prípade mám, dúfam, že ich využijem."

Na Tehelnom poli je Nitrančan kvôli rokom stráveným v Slovane určite doma. Tridsaťtisícový štadión bude plný do posledného miesta, ak odrátame 4 000 anglických fanúšikov (tu však pozor, tie štyri tisícky sú schopné chorálmi prehlušiť tých našich 26 tisíc), mali by sme mať divácku prevahu. "Bude to našou výhodou, je iné, keď vás ženie vpred vypredaný štadión ako nejakých 5 tisíc ľudí. Publikum nás môže vyburcovať k lepším výkonom. Nemyslím však, že na Angličanov to nejako zapôsobí, alebo že to bude ich nevýhodou. Oni sú zvyknutí hrať pred plnými tribúnami."

O sile súpera nie je potrebné veľa rozprávať. Uvedomuje si to i Miroslav König. "Vieme, s kým máme tú česť, Anglicko netreba predstavovať žiadnemu futbalovému fanúšikovi. Hrať sa však dá proti každému, aj keď tento tím je jedným z najlepších na svete. A s každým sa dá uhrať i dobrý výsledok. Ja osobne verím, že keď budeme dnes schádzať z trávnika, budeme spokojní," dodáva slovenský gólman, ktorý možno bude mať tú česť stáť proti niekoľkým hráčom svojho obľúbeného klubu, Manchestru United (obranca Gary Neville a záložníci David Beckham, Nicky Butt, Paul Scholes), a proti svojmu najobľúbenejšiemu anglickému hráčovi, Davidovi Beckkhamovi. Hádam mu tú poctu príliš neosladia...

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.