Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

Oslabeným Slovákom stačí remíza, chcú však vyhrať

TASR|19. jan 2001 o 16:24

Bardejov 19. januára (TASR) - V prvej fáze kvalifikácie na ME 2002 v hádzanej mužov došlo pred záverečnými sobotňajšími stretnutiami k dramatickej situácii. Slovenská reprezentácia musí aspoň remizovať, ak chce definitívne skončiť v tabuľke 2. skupiny pre

d Fínskom. Súboj na diaľku nenecháva spať domáci tábor, ktorý už v hale v Bardejove trénoval. Chýbali Valent, Kandráč a Hučko, ktorí majú povinnosti v zahraničných kluboch.

"V Bulharsku hrali domáci neprimerane tvrdo, čo im rozhodcovia tolerovali. Doplatili na to Štochl a Hučko, ktorý ani nedohral a aj Jančík. Žiaľ, ochoreli nám hráči už v Belgicku na chrípku Daniel a Martin Valovci i Čapka sa liečia, Hlavtúr je po teplotách. V Bulharsku nebol ani brankár Tramuk. Novými hráčmi v kádri, ktorí ešte v kvalifikácii nehrali, sú Servátka a Čorej zo Sečoviec," skomentoval situáciu vedúci mužstva Anton Gregor. "Musíme vyhrať, aj keď nám stačí remíza," priklincoval prezident Slovenského zväzu hádzanej Pavol Derfényi.

Súpiska slovenských hádzanárov dostane zrejme definitívu až neskoro večer. V Bardejove je o stretnutie veľký záujem a 2000 vstupeniek bude určite vypredaných, ale v hale výborných bardejovských fanúšikov sa zmestilo už aj tritisíc. Stretnutie povedú rozhodcovia z Ruska.

Súvisiace články