Streda, 16. júna, 2021Meniny má Blanka, Bianka

Oslabení Slováci po prehre s Maďarskom nakoniec na druhej priečke

TASR|8. jan 2006 o 17:38

Bratislava 8. januára (TASR) - Slovenskí juniorskí hádzanári podľahli v záverečnom vystúpení na kvalitne obsadenom medzištátnom turnaji v hale na Pasienkoch ...

Bratislava 8. januára (TASR) - Slovenskí juniorskí hádzanári podľahli v záverečnom vystúpení na kvalitne obsadenom medzištátnom turnaji v hale na Pasienkoch rovesníkom z Maďarska tesne o jediný gól 28:29 a s dvoma víťazstvami a dvoma prehrami obsadili v konečnej tabuľke druhú priečku za víťazným Dánskom. Rovnaký počet bodov získali aj Maďari a Slovinci, no mladí Slováci mali najlepšie skóre zo vzájomných zápasov.

Zverenci trénera Zoltána Heistera, ktorých v apríli čaká kvalifikácia na majstrovstvá Európy, doplatili predovšetkým na výrazné oslabenie na spojkových postoch, keď tím musel opustiť pre klubové povinnosti v nemeckom Erlangene najskôr Csaba Szücs a v priebehu turnaja sa zranili Marek Mikéci, Marek Urban i Dušan Baďura.

"Aj tak mal však tento turnaj obrovský prínos a myslím, že nielen pre našu reprezentáciu. Veď sa tu zišla takmer kompletná špička z kadetských ME spred dvoch rokov - šampióni zo SČH, bronzoví Dáni, či štvrtí Slovinci. Som veľmi rád, že sa nám takéto kvalitné podujatie podarilo zorganizovať. V dueli s Maďarskom sme doplatili na slabšiu hru, no to sme už hrali prakticky bez šiestich hráčov základnej zostavy," komentoval tréner Zoltán Heister, ktorý v troch predošlých kvalifikáciách priviedol mládežnícke reprezentácie SR vždy až na záverečný turnaj. Predvlani na ME kadetov Belehrade jeho zverenci skončili šiesti a vlani na otvorených majstrovstvách Európy vo švédskom Partille na ôsmej priečke.

V aprílovej kvalifikácii sa slovenskí juniori vo Švajčiarsku v 4. skupine stretnú s domácimi vrstovníkmi, Belgičanmi a Lotyšmi, pričom zo skupiny postúpia na šampionát do Rakúska prvé dva tímy.

Najbližším testom pre juniorov bude dvojzápas v Bratislave (20.-21. januára) so seniorskou reprezentáciou pripravujúcou sa na majstrovstvá Európy.

SR - Maďarsko 28:29 (14:16)

Najviac gólov SR: Gamrád 10

Konečné poradie: 1. Dánsko 8, 2. SR 4, 3. Maďarsko 4, 4. Slovinsko 4, 5. SČH 0

Súvisiace články