Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Oslabení Popradčania zabodovali

Sportnet|Publikované 1. okt 2008 o 22:00

Oslabený popradský tím chcel po vydretom víťazstve so žilinskou rezervou pokúsiť sa uhrať čo najpriaznivejší výsledok aj na pôde jedného z ďalších

"B" tímov v Podbrezovej. Vzhľadom na improvizovaný káder bolo otázne, či sa mužstvo dokáže vysporiadať s týmto problémom. Priebeh samotného duelu nakoniec potvrdil vnútornú silu Popradčanov, ktorí najmä v druhom polčase odolali mohutnému ofenzívnemu náporu hostiteľov.

POPRAD. Popradský kouč Stanislav Koch mal po tomto dôležitom šesťbodovom zápase určite radosť, pretože jeho zverenci splnili podľa neho všetky taktické pokyny.

"Aj keď v tomto meraní síl mohli vyhrať oba kolektívy, so ziskom bodu môžeme byť určite maximálne spokojní. Vzhľadom na to, že nám chýbali až štyria kľúčoví hráči základnej zostavy (Sovič, Kočiš, Dvorožňák, Sciranka), remíza má pre nás veľkú cenu. Naši hráči predviedli poctivý výkon a opierali sa hlavne o taktickú disciplínu a zodpovednosť, čo bolo hlavným kľúčom nášho úspechu. Treba poznamenať, že prakticky celý týždeň sme sa na toto stretnutie snažili čo najlepšie pripraviť. Neustále som mojim chlapcom pripomínal, že majú na to potrebnú silu, aby toto dôležité stretnutie zvládli. Cieľom k úspešnému výsledku je neustále predvádzať kvalitné taktické výkony a siahnuť maximálne na dno svojich síl, čo si aj napokon všetci hráči v tomto zápase uvedomili. Som presvedčený, že ak stanovené úlohy budú dodržiavať v každom zápase, vždy môžu uspieť. Som rád, že hráči, ktorí dostali príležitosť, sa skvele chytili a na ihrisku dokázali naplno realizovať svoje prednosti, vďaka ktorým vybojovali priaznivý výsledok. Pevne verím, že aj keď sme sa ocitli v dosť zložitej situácii, vyplývajúcej zo skladby mužstva, hráči aj v nasledujúcich dueloch preukážu tímového ducha a srdce, aby sme zo zápasu na zápas stúpali čoraz vyššie. V každom stretnutí, až na súboj v Liptovskom Mikuláši, sme určite neboli slabším súperom, čo ma zo všetkého asi najviac teší."

Stúpať vyššie

Popradský kapitán Roman Pazúr považoval remízu za splnenie predzápasového cieľa, ktorý si mužstvo určilo. "Naša taktika bola jednoznačná, a to pokúsiť sa odviesť si domov aspoň bod. Boli sme si vedomí, že aj náš súper nemal na ružiach ustlaté, keďže sa nachádza na dne tabuľky. Z tohto dôvodu mal práve preňho tento duel veľký význam, pretože ak by v ňom zvíťazil, dostal by sa pred nás. My sme boli vystavení akémusi riziku, s ktorým sme sa však dokázali vysporiadať. Osobne si myslím, že naše mužstvo podalo bojovný a zodpovedný výkon, zásluhou ktorého sme jeden bod nakoniec predsa len získali. Treba však poznamenať, že kvôli chýbajúcim štyrom kľúčovým hráčom bola naša taktika defenzívnejšia. Aj napriek tomu, že po prestávke nás domáci zatlačili do defenzívy, dokázali sme sa s tým skvele vysporiadať a zvládnuť to. Teší ma, že doma sa nám začalo dariť a v stretnutiach na súperových ihriskách nemáme čo stratiť. Dúfam, že aj v nasledujúcom náročnom zápase v Lipanoch uspejeme a nejaký ten bod získame. Veľmi však bude záležať aj od toho, kto bude k dispozícii, ale podotýkam, že aj napriek oklieštenému kádru si veríme a podarí sa nám uspieť."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.