Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Oslabení Košičania šláger nezvládli

Sportnet|Publikované 10. dec 2006 o 23:00

Košice Súboj druhého Interu s prvými Košicami mal byť šlágrom posledného extraligového kola pred vianočnou pauzou. Napokon bol však jednoznačnou

záležitosťou domácich, keďže východniari pricestovali zdecimovaní zraneniami chýbali im opory Svitek, Zabavník i Bučák. Bratislavčania to využili a pokorili ich o 24 bodov.

"Vedeli sme, v akom sme zdravotnom stave a k tomu sa nachádzame momentálne aj v hernej kríze, ktorá pramení z veľkej únavy. Začiatok poznačila naša slabšia koncentrácia, Inter si vybudoval desaťbodový náskok, ktorý zvýšil na 20 bodov. V druhom polčase sme hrali o to, aby sme sa udržali na špici. Skúšali sme ešte niečo zo seba dostať, ale zranil sa nám i Zabavník a napokon aj Probala. Pauza teda bude pre nás potrebná, aby sme sa dali dokopy zdravotne i psychicky," skonštatoval tréner Slávie TU Juraj Gacík. Jeho tím teda dohrával pre zranenia už bez piatich stabilných hráčov základnej zostavy, navyše aj Stojanovič hral so sebazaprením. Technici však napokon aj v takom stave aspoň udržali skóre, ktoré ich drží aj počas vianočnej prestávky na čele. Inter, ak by ich chcel zosadiť a tráviť prelom rokov na čele, musel by nad žlto-modrými vyhrať až o 27 bodov, čo sa mu teda tesne nepodarilo. "Pauzu momentálne veľmi vítame. Ukázalo sa, že liga pri systéme streda sobota je náročná, na nás to doľahlo na konci kalendárneho roka. Musíme sa s tým vyrovnať a pozbierať sily, a to i psychické." Škoda, že východniari necestovali na Inter kompletní, takto z očakávaného šlágra veľa nebolo. "Keby sme tam cestovali v optimálnom zložení a v plnej forme, bol by o určite zaujímavý zápas. Inter je totiž na tom naozaj dobre."

Technikom síce v posledných kolách dochádzal dych, čo trochu pošramotilo celkový dojem, ale na druhej strane treba brať do úvahy, že Slávii TU patrí po 16 kolách prvá priečka tabuľky a to je vynikajúce. Pred sezónou o tom v Košiciach snívali, teraz je to realitou, na všetkých súperov sa pozerajú zhora. "Začiatok bol z našej strany famózny, od druhého kola sme na čele. Úvod bol skutočne bravúrny, potom však začali vypadávať kľúčoví hráči a keď chýbajú dvaja zo základnej päťky, je to cítiť. Keby nám však niekto pred sezónou povedal, že pred Vianocami budeme na prvej priečke s bilanciou dvanástich víťazstiev a štyroch prehier, nikto by tomu neveril. Teraz je to tak a naša pozícia nás predurčuje k boju o titul," zhodnotil J. Gacík.

Lopty zamknú do skladu

Košičanom padne vianočná pauza naozaj vhod, keďže zdravotne na tom nie sú dobre a aj herne šli dolu. Zo všetkého najviac teraz teda potrebujú trochu oddychu. "Hráči si skutočne potrebujú trochu prečistiť hlavu a na chvíľu na basketbal zabudnúť. Na určitý čas sa teda lopty zamknú do skladu a venovať sa budeme regenerácii. V pauze však popracujeme aj kondícii," uviedol tréner Slávie TU Juraj Gacík.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.