Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Oslabené Revúčanky nedokázali súperovi vzdorovať

Sportnet|Publikované 22. okt 2003 o 22:00

Revúca - V 7. kole II. hádzanárskej ligy cestovali hádzanárky HK Revúca na horúcu pôdu Nesvád, mužstva, ktoré má postupové ambície. Revúčanky

oslabené o tri hráčky základnej zostavy prehrali o 17 gólov. Súper diktoval tempo hry a bol jasne lepší. Dorastenky mali uplynulý víkend voľno.

Nesvady - HK Revúca

35:18 (18:5)

G: Kasperová 7, Fráková 5, Nagyová, Hurtečáková 3

Domáce od začiatku nasadili rýchle tempo. V 5. min. viedli 3:1, v 10. min. bolo už 5:1. O desať minút vyhrávali domáce 12:2 a polčas prehrali Revúčanky 18:5. Druhá polovicu hry začali lepšie hosťujúce hráčky a v 35. min. prehrávali 18:8. Hra sa vyrovnala, ale domáce hráčky si držali odstup jedenástich gólov. V 40. min. bol na ukazovateli skóre stav 22:11, o desať minút na to 28:14. V záverečnej desaťminútovke domáce svoj náskok ešte zvýšili a nakoniec vyhrali 35:18.

Družstvo Revúcej nastúpilo oslabené o tri hráčky. Kvôli zraneniu znova nenastúpila Gočaltovská. Zdravotné problémy vyradili aj mladé hráčky Gonosovú a Mikušovú. Domácim hráčkam, ktoré nastúpili v plnej zostave, sa darilo premieňať šance. Naopak hosťujúcim hráčkam viazla streľba. Súperky prenikali dierami v obrane a svoj deň nemala ani brankárka Repáková. Šťastena nepriala Lormanovej, ktorá mala niekoľko šancí, ale do cesty sa lopte postavila buď brankárka domácich alebo tyč brány. V revúckom družstve solídny výkon odviedli Fráková a Kasperová. "Súper bol jednoznačne lepší a vyhral zaslúžene. Rozdiel bol v rýchlosti a v premieňaní šancí. Dôležité bude dobre a zodpovedne sa pripraviť na domáci zápas. Na domácej pôde privítame Solčany. Zápas by sme mali vyhrať, bude to však závisieť aj od toho, či vyzdravejú hráčky", povedal tréner Ondej Mikuš a pokračoval, "dorastenky privítajú družstvo ŠKP Banská Bystrica. Bude to ťažký zápas. Sústredíme sa na obranu a premieňanie šancí. Dôležitú úlohu zohrá aj počasie, pretože obe stretnutia hráme vonku."