Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Osgood v doplňovacom drafte do Islanders, Slováci neuspeli

TASR|28. sep 2001 o 23:30

New York 28. septembra (TASR) - V piatkovom doplňovacom drafte zámorskej NHL zmenilo niekoľko významných hokejových mien svoje pôsobisko, medzi inými aj brankár Detroitu Chris Osgood, ktorý sa sťahuje do NY Islanders a obranca Phil Housley z Calgary do Chicagaa.

Na listine hráčov, boli v piatok k dispozícii pre výber iných klubov aj Slováci Richard Lintner z Nashvillu, Peter Bartoš z Minnesoty, Róbert Döme z Pittsburghu a Jozef Čierny, ktorého zmluvne viaže Edmonton.

Draftovou jednotkou bol práve brankár Osgood, pre ktorého sa v Detroite po príchode Dominika Hašeka už nenašlo miesto. Vybrali si ho Islanders, ktorí mali ako najslabší celok uplynulého ročníka, právo prvého výberu. Ostrovania budú musieť 28-ročnému brankárovi a dvojnásobnému víťazovi Stanley Cupu vyplatiť v dvoch rokoch 7,75 milióna dolárov.

Vo "waiver" drafte si v prvom kole vyberali tímy, ktoré v uplynulom ročníku nepostúpili do play off v poradí od najslabšieho (NY Islanders), pričom nesmeli siahnuť po hráčov z tímov rovnakej divízie. O viac ako troch hokejistov nemohol prísť žiadny z klubov, pokiaľ jeho predstavitelia sami neponúkli väčší počet hráčov. Ak však nejaký klub príde v nejakom kole o viac ako troch hráčov, bude mať k dispozícii rovnaký počet v ďalších kolách. Draft sa skončí, ak si v jednom kole nevyberie hráča žiadny z klubov.

Vybraní hráči vo "waiver drafte":

New York Islanders získal - Chris Osgood (Detroit), Minnesota -Sebastien Bordeleau, (St. Louis), Columbus - Kirk Muller, (Dallas), Calgary - Jamie Allison, (Chicago), Chicago - Phil Housley, (Calgary), Boston - P.J. Stock, (New York Rangers), Tampa Bay - Glen Metropolit, (Washington), Carolina - Josh Holden, (Vancouver), Vancouver - Martin Brochu, (Minnesota), Dallas - Jevgenij Petročinin.

Súvisiace články