Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Osgood by privítal výmenu ešte pred začiatkom novej sezóny

TASR|14. sep 2001 o 16:32

Traverse City 14. septembra (TASR)- Minuloročná brankárska jednotka v hokejovom tíme zámorskej NHL Detroit Red Wings Chris Osgood očakáva, že po angažovaní ...

Traverse City 14. septembra (TASR)- Minuloročná brankárska jednotka v hokejovom tíme zámorskej NHL Detroit Red Wings Chris Osgood očakáva, že po angažovaní Čecha Dominika Hašeka, ho vedenie "červených krídiel" vymení do iného klubu NHL.

Osgood by privítal prípadnú výmenu ešte pred začiatkom prípravného kempu, aby mal dostatok času adaptovať sa na nový tím a nových spoluhráčov. "Nikdy som nepožiadal o výmenu, ale uprednostnil by som, ak by sa udiala pred prípravným kempom. Chcem len pred novou sezónou dostatok času presťahovať sa s rodinou a spoznať nových spoluhráčov v novom tíme," povedal Osgood, ktorý bol posledných osem rokov oporou v bráne Red Wings.

Generálny manažér Detroitu Ken Holland uviedol, že po príchode Dominátora k tímu, dostal okamžite ponuky na výmenu Osgooda od troch či štyroch klubov NHL. "Okamžite, ako sme uzavreli kontrakt s Dominikom, ozvali sa nám tri resp. štyri kluby so záujmom o Chrisa. Ale zakrátko musel ísť Hašek do nemocnice a my sme sa ocitli v neistote," povedal Holland. Brankárska situácia v Detroite sa musí doriešiť do 25. septembra, kedy sa uskutoční v NHL rozširovací draft. Klub môže ochrániť iba dvoch gólmanov a trojka tímu Manny Legace vyjde Detroit oveľa lacnejšie.

Súvisiace články