Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

O Seredi majú v Košiciach aspoň strohé informácie

Páli Pavol Jurčo. Presadí sa aj v Seredi? (Autor: Judita Čermáková)
Bohuslav Matia|Publikované 1. apr 2016 o 22:00

Boj druholigových mužstiev o postup do najvyššej futbalovej súťaže bude možno zaujímavejší a atraktívnejší.

Boj druholigových mužstiev o postup do najvyššej futbalovej súťaže bude možno zaujímavejší a atraktívnejší ako dianie medzi slovenskou elitou, kde na oboch koncoch tabuľky chýba poriadna zápletka. Druholigová nadstavba ju fanúšikom určite ponúkne.

KOŠICE. Najlepšiu východiskovú pozíciu v skupine o postup má tím FC VSS Košice, ktorý si zo základnej časti priniesol do celoslovenskej tabuľky 42 bodov a dvojbodový náskok pred odvekým východniarskym rivalom Tatranom Prešov.

Trojica mužstiev, Borčice a Pohronie zo západu a Liptovský Mikuláš z východu, sa bude spoliehať iba na to, že vedúce duo niekde zakopne, lebo šesťbodová strata na lídra tabuľky sa bude v dvanástich kolách ťažko doháňať.

Čaká ich ťažký súper

Košičania odštartujú nadstavbu v nedeľu na ihrisku posledného celku dvanásťčlennej skupiny ŠKF Sereď, ktorý hrá o postup iba symbolicky (má na VSS 15-bodovú stratu), ale rozhodne to nebude iba zápas na rozohranie.

„To mužstvo veľmi nepoznáme, takže sme celý týždeň zháňali nejaké informácie, ale aj keď je Slovensko malé, nie je jednoduché tie informácie získať,“ uškrnul sa tréner žlto-modrých Jaroslav Galko.

„Prostredníctvom môjho asistenta Ivana Lapšanského máme aspoň nejaké strohé informácie o Seredi, keďže neprichádza do úvahy, aby sme tie mužstvá sledovali detailnejšie. Ja poznám ešte z čias, keď som pôsobil v Ružinej, aspoň dvoch hráčov z ich kádra, obrancov Kotoru a Štajera, ale tí hráči čiernej pleti sú pre nás veľká neznáma. Podľa posledných zápasov Serede s Trnavou či s Banskou Bystricou vieme, že nás čaká veľmi ťažký súper. Je to technicky veľmi dobre vybavené mužstvo s kultivovaným herným prejavom, a sme radi, že môžeme hrať proti takémuto mužstvu, pretože súperi, ktorí idú do tela, s ktorými musíte zvádzať množstvo osobných súbojov, ako bolo s Liptovským Mikulášom, nám veľmi nesedia. Verím, že cez týždeň sme sa na nich dobre pripravili a že do nadstavby vstúpime nielen dobrým výkonom, ale hlavne dobrým výsledkom.“

Kello aspoň na lavičke

Lídrovi súťaže budú v Seredi stále chýbať dlhodobo zranení hráči Kamil Kuzma a Milan Dimun, a iba na lavičke bude zrejme aj brankár Marián Kello.

„Majo má stále problémy s tou nohou. Je to veľmi nepríjemné zranenie a ultrazvuk ukázal, že je tam poškodenie svalu. On je však veľký bojovník a poctivo, v rámci svojich možností, trénuje. Do brány sa však ešte necíti, takže chytať bude Matúš Ružinský a verím, že sa v Seredi chytí. V základnej zostave určite nebude ani Jesús Konnsimbal, ktorý bol cez týždeň na opačnej pologuli, a aj keď za reprezentáciu Stredoafrickej republiky proti Madagaskaru nenastúpil, vrátil sa dosť unavený, lebo dva dni cestoval krížom-krážom. V Seredi bude k dispozícii, ale iba ako náhradník. Potešujúca správa však pre mňa je, že dobré výsledky majú Kuzma s Dimunom, a začínajú už pomaly individuálne trénovať. Aj keď im dávam ešte také tri týždne, kým sa dajú ako-tak dokopy, no na celé zápasy to rozhodne ešte nebude. Ale je dobré, keď takých hráčov máte aspoň na lavičke. Pre chlapcov je veľkou podporou už len prítomnosť Kamila Kuzmu v kabíne, ktorý ich hecuje a aspoň takto nám pomáha.“

Košičania budú v nadstavbe odolávať nielen tlaku prešovského Tatrana, ale v strehu musia byť aj pred Borčicami, Pohroním či Liptovským Mikulášom.

„Jasné, Prešov je naším najväčším konkurentom v boji o postup, a oproti nám má tú výhodu, že napriek odchodu dvoch strelcov, je jeho káder stále pohromade. Sledovali sme však aj najväčších súperov zo západnej skupiny, ktorí majú kvalitnejšie kádre. Aj keď podľa posledných zápasov sa zdá, že Pohronie nemá dobrú formu, určite je to kvalitné mužstvo s dobrým trénerom. O Borčiciach, ktoré spôsobujú najviac rozruchu, ani nevraviac. Takže tieto mužstvá radím medzi našich najväčších rivalov v boji o postup. Z tohto kvarteta vzíde víťaz druhej ligy a ja pevne verím, že ním budeme my,“ vraví tréner FC VSS Košice Jaroslav Galko.

Autor: Bohuslav Matia

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.