Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Osemgóloví strelci sa vytratili, zásahy súpera deklasujú morálku

Sportnet|Publikované 29. dec 2003 o 23:00

Poprad Podtatranci sú už dlho deptaní pocitom nepoznajúcim víťazstvo. Aj v uplynulom extraligovom kole sa znovu ocitli v úlohe skormúteného.

"Nedávame góly, to je naďalej naša najväčšia bolesť a hoci už toľko neinkasujeme, nič to nemení na tom, že body nám unikajú," povzdychol si Miloš Palovčík (na snímke v bielom). Popradčania v Žiline ani raz neprekonali domáceho brankára, naopak, tri razy umožnili súperovi skórovať. Pritom mali nárok na to, aby sa veselili. "Vonku nebýva veľa šancí, ale my sme ich vypracovali zo päť vyložených. Ja som mal v záverečnej časti tiež jednu, ale to už bolo o výsledku rozhodnuté." Takže šlamastika, v ktorej sa naši ocitli, pokračuje ďalej.

Márna bola snaha Popradčanov. Nehrali síce zle, ale keď nedajú góly, ich výkon ide postupne dolu vodou. Akonáhle ich súper získa náskok, policajti to zabalia a sú pokorní ako obetný baránok. "Od polovice prvej časti do polovice druhej tretiny sme hrali celkom dobre. Priebeh zápas bol vyrovnaný. Kým sme prehrávali 0:1, ešte sme sa držali. Druhý zásah v našej bránke nami poriadne otriasol a tretí nás deklasoval. Psychicky nevládzeme za nepriaznivého stavu držať krok." Žilinčania vedomí si tohto náskoku v poslednej dvadsaťminútovke už len bránili, zamerali sa na to, aby neprišli o víťazstvo a na ŠKP to stačilo. "Hostitelia sa nikam neponáhľali, vyčkávali na nás v strednom pásme a tam rozbíjali naše akcie."

Miloš naznačil, že príchodom trénera Selveka sa skvalitňuje defenzíva, možno nie sú až také vypuklé kiksy, ale aj tak nedôslednosť je potrestaná gólmi. Mimochodom, Žilina podľa Popradčanov bude možno lepšia než predtým, kým tam boli individuality. Momentálne zostala súdržnejšia partia a východniari sa o tom už presvedčili.

Dnes hostia Podtatranci Zvolenčanov. Tí si urobili naposledy strelnicu z Nitry. Neroztrasú sa Popradčanom kolená? "Treba sa spoliehať na to, že sa Zvolen vystrieľal a nebude mať patróny na našom ľade," zasmial sa Miloš. Lenže dôležitejšie ako očakávať zázrak bude staviť na vlastné schopnosti. Zabrať musia všetci, bez ohľadu na to, kto má koľko rokov. Palovčík pripomenul, že tréner apeloval aj na mladších ako Valigura a Slaninák, aby ukázali viac, nielen uhrali v mikrosúboji so súperovou päťkou 0:0. Pravda, mužstvo sa ocitlo aj v trošku komplikovanej situácii na sklonku tohto roka, lebo Hvila odišiel do Košíc, R. Tomas sa zranil v nedeľu (nedohral zápas v Žiline a je otázne, či nastúpi dnes), Dian je maród. To sú hráči, ktorí dali po osem gólov. "Zostal som akurát ja z tých, korí sa trošku viac strelecky presadili." Príchodom hráčov z Košíc sa formácie poprehadzovali, uvidí sa, či tieto korektúry pomôžu pri zlepšení streleckej efektivity. Rozlúčka so starým rokom v podobe víťazstva by iste padla východoslovenskému tímu vhod. "Radšej by som bol, keby platilo, že ako na nový po rok, tak po celý rok. To znamená, aby sme v nedeľu zdolali Nitru," uviedol Palovčík a pripomenul, že už sa ani nepamätá, kedy odchádzal z extraligového ľadu ako víťaz. "Naposledy som vyhral akurát počas tradičného zápasu 23. decembra slobodní-ženatí. Hral som medzi ženáčmi a boli sme úspešnejší," rozlúčil sa dobre naladený útočník ŠKP. Nuž, bodaj by mu úsmev na perách nezamrzol ani pri silvestrovskom prípitku.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.