Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Osemdesiatiny bardejovského futbalu otvorili tí, ktorí písali jeho históriu

Sportnet|Publikované 27. sep 2002 o 22:00

Bardejov - Futbal v Bardejove zažal písať svoju bohatú históriu v roku 1922. Za obdobie dlhých 80 rokov dosiahol bardejovský futbal rad významných

medzníkov. V roku 1948 to bol postup do Vsl. divízie, v roku 1961 sa Bardejovčania radovali z postupu do druhej celoštátnej ligy a v roku 1994 panoval na hornom Šariši ošiaľ po tom, čo mužstvo BSC Jas Bardejov postúpilo medzi slovenskú futbalovú elitu.

Súčasný BŠK Bardejov, mesto Bardejov a Klubu priateľov bardejovského futbalu, na čele s čerstvým sedemdesiatnikom Jozefom Tarcalom, pri príležitosti osemdesiatin zorganizovali v rámci vyvrcholenia osláv futbalovú šou. Tá začala včera o 15. hodine na štadióne BŠK Bardejov stretnutím futbalových internacionálov TJ Partizán Bardejov - Tatran Prešov. V oboch tímoch nastúpili viacerí hráči, ktorí obliekali dresy Bardejova i Prešova. Tréner bardejovského výberu Július Pašiak nominoval týchto futbalistov: Remeta, Zlacký - P. Štefančin, Kohút, Pekár, M. Tarcala, Orenič, Žofaj, Bochin, Hudák, Bičkoš, Lauko, J. Štefančin, Geffert, Turčányi, V. Vankovič, Vajcík, Herstek, A. Lehocký, Čobej, Fečko, Vilím. Kouč Prešovčanov, mimochodom jeden z tých, ktorí hrávali aj za Bardejov, Ladislav Pavlovič vyberal základnú jedenástku z týchto hráčov: Kováč, Laca - Komanický, Čabala, Baláž, Sopko, Mačupa, Semančík, B. Majerník, Molka, Š. Varga, Kozman, Šálka, R. Pavlovič, Sobota, Bartek, Štefan, Prno. Slávnostný výkop zápasu patril primátorovi mesta Bardejov a predsedovi správnej rady BŠK Borisovi Hanuščákovi.

Stretnutie futbalových internacionálov Bardejova a Prešova skončilo výsledkom 4:2 (1:0), keď ich góly vsietili Vytykač, Dudič, Šoltýs a Dudáš. Za domácich skórovali Lauko a Boruv.

Futbalové oslavy v Bardejove pokračujú dnes od 14. hodiny. Na štadióne BŠK uvidia diváci kultúrny program, slávnostné ocenenie bývalých hráčov, trénerov a funkcionárov, minizápas bardejovských futbalových nádejí a od 15. hodiny treťoligový súboj Bardejov - Michalovce.

Organizátori dávajú zároveň na známosť, že vstup na všetky podujatia v rámci osláv 80. výročia založenia organizovaného futbalu v Bardejove, je zdarma. V sobotu zlatistý mok v areáli futbalového stánku BŠK sa bude čapovať zdarma.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.