Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Osem helcmanovských kôl bez víťazstva

Len dva body za remízy. Šéf klubu Jaroslav Pisko (vpravo) verí, že už v nasledujúcich kolách dôjde k zlepšeniu. (Autor: Jozef Petruška)
Jozef Petruška|Publikované 27. sep 2016 o 22:00

Po derby s Levočou bola spokojnosť aj s bodom.

HELCMANOVCE. Nelichotivý je pohľad na tabuľku 5. ligy z pohľadu futbalistov a funkcionárov Slovana Helcmanovce.

Po ôsmich kolách majú na konte len dve remízy a v kolónke víťazstiev im svieti nula.

S Levočou vydreli bod

Počas jesennej časti súťažného ročníka 2016/2017 sa Helcmanovčania výsledkovo dosť trápia. Partia mladých hráčov uhrala len dve remízy na domácom trávniku. Najprv s  Nálepkovom a v nedeľu s jesenným prekvapením z Levoče.

„Spišské derby s Levočou bolo dosť nervózne. Po polhodine hry hostia prišli o vylúčeného hráča. Predtým sme viedli gólom z pokutového kopu, ale dobre hrajúci hostia vyrovnali. Ešte pred vylúčením sme si dali nešťastného vlastenca. V druhom polčase sme sa dosť trápili a remízu vydreli. Hostia zvýšili na 3:1 a v samotnom závere sme získali už takmer stratený zápas. Vyrovnávajúci gól z priameho kopu do šibenice bol ukážkový, ale o minútu zatiahol „ručnú brzdu“ brankár Kohút a bol vylúčený. S bodom sme spokojní, lebo Levočania boli futbalovejší,“ povedal po stretnutí predseda Slovana Helcmanovce Jaroslav Pisko.

Badať zlepšenie

S dvoma bodmi sú tak Helcmanovčania naďalej na poslednom mieste v tabuľke.

Už v jesennej časti sa nahlas hovorí o reorganizácii a pohľad na vyššie súťaže z pohľadu klubov z regiónu veľa naznačuje.

Z  5. ligy Podtatranskej môže vypadnúť oveľa viac klubov.

„Snahu a bojovnosť našim mladíkom nemožno uprieť. Chýba nám však väčšia futbalová kvalita. Postupne badať zlepšenie. Už v najbližšom kole by sme chceli opäť bodovať vonku v Kravanoch. Je veľká snaha aj u hráčov vymazať tú nulu na konte víťazstiev, ale nebude to ľahké. Chýba nám v kádri viac skúsenejších hráčov a to rozhoduje,“ skonštatoval šéf helcmanovského futbalu.

Autor: Jozef Petruška